متلاشی شدن 33 باند تهیه و توزیع مواد مخدر در هرمزگان | اتاق خبر
کد خبر: 352638
تاریخ انتشار: 30 خرداد 1395 - 12:44
رئیس کل دادگستری هرمزگان از شناسایی و متلاشی شدن 33 باند تهیه و توزیع و حمل مواد مخدر در استان در سه ماهه اول امسال خبر داد.

 به گزارش اتاق خبر و به نقل از روابط عمومی دادگستری هرمزگان حجت الاسلام محمدصادق اکبری درنخستین جلسه کمیته حقوقی قضایی شورای هماهنگی مبارزه بامواد مخدر هرمزگان ، اظهار داشت: استان هرمزگان از نظر میزان کشفیات مواد مخدر رتبه دوم کشور پس از استان سیستان و بلوچستان را به خود اختصاص داده است.
وی با بیان اینکه در سه ماهه نخست امسال 25 هزار و 145 کیلوگرم انواع مواد مخدر در هرمزگان کشف شده، افزود: بر اساس آمار ارائه شده از سوی پلیس مبارزه با مواد مخدر استان ، میزان کشف مواد مخدر در مدت مذکور حاکی از رشد 25 درصدی کشفیات نسبت به مدت زمان مشابه سال گذشته است.
حجت الاسلام اکبری تصریح کرد: در سه ماهه اول امسال تعداد 554 نفر از قاچاقچیان و فروشندگان مواد مخدر دستگیر شده و جهت سیر مراحل قانونی تحویل مراجع قضایی استان شده اند که این آمار در مقایسه با مدت مشابه پارسال 6 درصد رشد دارد.
رئیس کل دادگستری هرمزگان گفت : بر اساس آمار ارائه شده از سوی سازمان زندان ها و اقدامات تأمینی و تربیتی استان ، 48 درصد از زندانیان محبوس در ندامتگاه ها و زندان ها را محکومین به عناوین مجرمانه مربوط به مواد مخدر به خود اختصاص می دهند.
وی تصریح کرد: همین آمار حاکی از پایین آمدن سن اعتیاد در میان جمعیت جوان کشور می باشد که این مساله لزوم چاره اندیشی فوری مسئولین و متولیاین را می طلبد.
حجت الاسلام اکبری با تأکید بر ضرورت توانمندسازی افراد جامعه به لحاظ روحی و شخصیتی ، خواستار تغییر نگرش جامعه در خصوص اعتیاد و بهره گیری از مشارکتهای عمومی شد.
وی اتخاذ سیاست های پیشگیرانه و افزایش سطح آموزش در خصوص شیوه برخورد با اعتیاد به مواد افیونی را از مهمترین عوامل موثر در کاهش آسیب های ناشی از این معضل اجتماعی برشمرد.
حجت الاسلام اکبری بیان داشت: با توجه به کنترل و انسداد نوار مرزی شرق کشور، قاچاق مواد مخدر از سوی سوداگران مرگ به سمت دریا و نوار ساحلی کشور سوق یافته است.
این مقام مسئول خاطرنشان کرد: همین موضوع ضرورت تأمین امکانات و تجهیزات لازم به منظور مقابله همه جانبه با قاچاق مواد مخدر از طریق دریا بویژه سواحل استان هرمزگان را دوچندان می کند.
حجت الاسلام اکبری تاکید کرد : همانطور که نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران در برخورد با قاچاق و ترانزیت مواد مخدر قاطعانه ایستاده ، دادگستری استان هرمزگان نیز در مسیر برخورد با قاچاقچیان ،فروشندگان و توزیع کنندگان مواد مخدر قاطعانه و بدون اغماض اقدام خواهد کرد .

منبع: ایرنا

94104

نظرات
ADS
ADS
پربازدید