درخواست سازمان ملل برای بازگشت مخالفان سوری به میز مذاکره | اتاق خبر
کد خبر: 353530
تاریخ انتشار: 1 تیر 1395 - 17:25
رویترز گزارش داد:
خبرگزاری رویترز امروز (سه شنبه) از ژنو خبر داد که بازرسان جنایات جنگی سازمان ملل از قدرت های جهانی خواستند برای توقف مناقشه و درد و رنج غیر نظامیان بر طرف های درگیر در سوریه فشار آورند تا به میز مذاکره بازگردند.

به گزارش اتاق خبر به نقل از  ایرنا، خبرگزاری رویترز امروز (سه شنبه) از ژنو خبر داد که بازرسان جنایات جنگی سازمان ملل از قدرت های جهانی خواستند برای توقف مناقشه و درد و رنج غیر نظامیان بر طرف های درگیر در سوریه فشار آورند تا به میز مذاکره بازگردند.

در همین راستا، پائولو پینریو (Paulo Pinheiro) رئیس کمیسیون مستقل سازمان ملل در سوریه، گفت که در گذشته دولت هر روز حملات هوایی و گروههای ستیزه جو مانند داعش نیز حملات بی هدف انجام می دادند.
وی به شورای حقوق بشر سازمان ملل گفت: 'ما از تمام دولت ها می خواهیم که بی وقفه از قدرت های ذی نفوذ و شورای امنیت بخواهند تا بدون قید و شرط از روند سیاسی (سوریه) حمایت کنند.'
گفتنی است، آتش بس در سوریه از 27 فوریه (9 اسفند 94) و بر اساس توافق آمریکا و روسیه برقرار شد و ارتش سوریه و گروه های معارض سوری باید آن را رعایت کنند.
داعش، جبهه النصره و دیگر گروه هایی که توسط سازمان ملل به عنوان گروه های تروریستی معرفی شده اند، شامل این آتش بس نمی شوند و مبارزه با آنها ادامه دارد.

نظرات
ADS
ADS
پربازدید