تجلیل از ورزشکاران حامی فلسطین برگزار شد | اتاق خبر
کد خبر: 353562
تاریخ انتشار: 2 تیر 1395 - 06:48
مراسم تجلیل از ورزشکارانی که طی یک سال گذشته از رویارویی با نمایندگان رژیم صهیونیستی در مسابقه‌های بین‌المللی خودداری کرده‌اند با حضور مسئولان ورزشی برگزار شد.

به گزارش اتاق خبر، به نقل از ایسنا، شانزدهمین مراسم تجلیل از جوانمردان که به تجلیل از ورزشکارانی که مقابل نمایندگان رژیم صهیونیستی به میدان نرفته‌اند اختصاص دارد، در تالار اندیشه حوزه هنری با حضور مسئولان ورزشی و تعدادی از ورزشکاران برگزار شد.

در این مراسم کیومرث هاشمی رییس کمیته ملی المپیک، دکتر شعبانی بهار، دکتر احمدی، معاونان وزارت ورزش و جوانان و روسای فدراسیون‌های والیبال، تیراندازی، شمشیربازی، دوومیدانی، تکواندو، هندبال، سردار آذرنوش، رییس سازمان بسیج ورزشکاران، سردار نقدی، رییس سازمان بسیج مستضعفان، ابوشریف، نماینده جهاد اسلامی فلسطین در ایران حضور داشتند.

در این مراسم تابلوی تصویر محمدعلی کلی قهرمان فقید بوکس جهان که بر روی آن جمله من به مسلمان بودن خود افتخار می‌کنم از طرف سازمان بسیج ورزشکاران به فدراسیون بوکس اهدا شد.

همچنین نمایشی تحت عنوان اسرائیل هرگز 25 سال آینده را نخواهد دید به اجرا درآمد. ضمن اینکه از روسای و نمایندگان فدراسیون‌های ورزشی که ورزشکاران‌شان موفق به کسب سهمیه المپیک شده‌اند قدردانی شد.

ابوشریف نماینده جهاد اسلامی فلسطین (حماس) در ایران طی سخنانی با قدردانی از حمایت مردم و ورزشکاران ایران از ملت مظلوم فلسطین در قبال وحشی‌گری رژیم صهیونیستی گفت: معنای واقعی قهرمانی همین مبارزه نکردن ورزشکاران ایران مقابل ورزشکاران رژیم صهیونیستی است. هر شخصی که برابر این رژیم جلاد بایستد، در مسیر حق است و هر انسانی که در کنار این رژیم قرار گیرد، در خط باطل قرار گرفته است. ما از تمام ورزشکاران ایرانی که مقابل نمایندگان این رژیم حاضر به مبارزه نشدند، قدردانی می‌کنیم.

در ادامه این مراسم دکتر عبدالحمید احمدی معاون فرهنگی وزارت ورزش و جوانان طی سخنانی با بیان اینکه این مراسم پاسداشت ارزش‌های پهلوانی در ورزش است گفت: بزرگ‌ترین دستاورد ورزشکاران جامعه حفظ ارزش‌های اخلاقی و پهلوانی است. کما اینکه رهبر معظم انقلاب همواره بر این نکته تاکید دارند که ورزشکاران ما در میادین ورزشی و در انظار میلیون‌ها بیننده باید بتواند ارزش‌های اسلامی و انسانی را در رفتار و کلام خود متجلی کند.

وی افزود: بر همین اساس وظیفه خود می‌دانیم با همکاری بخش‌های فرهنگی و مجموعه نهادها و فدراسیون‌های ورزشی در این راستا گام برداریم و ان‌شاءالله بنا داریم مراسم تجلیل از ورزشکاران و مدیران ورزشی اخلاق‌مدار را به صورت منظم برگزار کنیم.

انتهای پیام/

کد: 94108

نظرات
ADS
ADS
پربازدید