باشگاهها باید تا سال ۲۰۱۸ حرفه‌ای شوند | اتاق خبر
کد خبر: 353887
تاریخ انتشار: 3 تیر 1395 - 05:02
افتخاری:
رئیس کمیته فوتسال از الزام AFC‌ برای حرفه ای سازی باشگاه ها خبر داد و اعلام کرد باشگاه هایی که موفق به اخذ گواهینامه حرفه ای نشوند، نمی توانند در لیگ حرفه‌ای حضور داشته باشند.

به گزارش اتاق خبر، به نقل از ایسنا، سید رضا افتخاری-رئیس کمیته فوتسال و رئیس سازمان لیگ گفت: پیرو برگزاری کلاس توجیهی حرفه‌ای سازی باشگاهها در ایران، کنفدراسیون فوتبال آسیا سهیل مهدی را به عنوان نماینده خود جهت استانداردسازی باشگاههای حاضر فوتسال به فدراسیون فوتبال معرفی کرد و قرار شد تا وی از این پس پیگیری حرفه‌ای سازی باشگاه‌ها در لیگ برتر را در دستور کار خود داشته باشد.

وی افزود: به همین منظور در نشستی که صبح امروز با نماینده ای اف سی داشتم، آمادگی خود را جهت اجرای برنامه‌های کنفدراسیون فوتبال آسیا اعلام کرده و مقرر شد به زودی عملیات استانداردسازی باشگاهها در ایران با همکاری باشگاههای حاضر در لیگ برتر آغاز شود.

رئیس سازمان لیگ فوتسال در ادامه افزود: باشگاه‌های حاضر در لیگ برتر مکلف هستند مقررات و اصول تعریف شده از طرف ای اف سی را اجرا کنند و به تدریج تا سال ۲۰۱۸، باید تمامی باشگاههای لیگ برتری با اخذ گواهینامه حرفه‌ای از AFC، در مسابقات حضور داشته باشند.

افتخاری در پایان گفت: باشگاه‌هایی که موفق به اخذ گواهینامه حرفه‌ای نشوند، نمی‌توانند در لیگ حرفه‌ای حضور داشته باشند و به دسته‌های پایین‌تر سقوط خواهند کرد. البته خوشبختانه اکثر باشگاه‌های حاضر در لیگ برتر شرایط حرفه‌ای شدن را دارند. امیدوارم بقیه باشگاه‌ها نیز بتوانند تا سال ۲۰۱۸ ، شرایط خود را برای حرفه‌ای شدن مهیا کنند.

انتهای پیام/

کد: 94108

نظرات
ADS
ADS
پربازدید