۸۶۴ فرصت شغلی در طبس ایجاد می شود | اتاق خبر
کد خبر: 353995
تاریخ انتشار: 3 تیر 1395 - 17:26
رئیس اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی طبس تعهد اشتغال این شهرستان در سال جاری را ۸۶۴ نفر اعلام کرد و گفت: تا کنون ۱۱ درصد این تعهد محقق شده است.

به گزارش اتاق خبر، مهدی قاسمی زاده ظهر چهارشنبه در کمیته اشتغال و سرمایه گذاری شهرستان اظهارکرد: تعهد اشتغال شهرستان در سال جاری ۸۶۴ نفر است.
وی با اشاره به اینکه تاکنون ایجاد ۹۳ فرصت شغلی ثبت سامانه رصد شده است، بیان داشت: تا کنون ۱۱ درصد تعهد اشتغال سال جاری محقق شده است.
وی بر همکاری بانک‌ها در پرداخت تسهیلات مشاغل خانگی تاکید کرد و افزود: از مجموع متقاضیانی که به دو بانک عامل شهرستان معرفی شده‌اند ۴۹ درصد موفق به اخذ تسهیلات شده‌اند.
به گفته وی سال گذشته ۳۱۰ نفر به بانک های تجارت و ملی برای دریافت تسهیلات مشاغل خانگی معرفی شدند.
وحید رضا گازرانی رئیس بهزیستی طبس نیز با اشاره به همکاری بانک‌ها در پرداخت تسهیلات خود اشتغالی مددجویان بهزیستی گفت: عملکرد خوبی در این حوزه داشته‌ایم و تنها ۹ مددجو موفق به اخذ تسهیلات نشده است.
احمد رفیعی رئیس کمیته امداد طبس با اشاره به سه میلیارد و ۳۰۰ میلیون تومان سهیمه تسهیلات مشاغل خانگی این نهاد در شهرستان گفت: موفق شدیم نزدیک به سه میلیارد تومان از این تسهیلات را جذب کنیم.
بخشایی رئیس جهادکشاورزی طبس نیز ادامه داد: ۲۱ پرونده تهسیلات به بانک تجارت ارسال کرده‌ایم که حتی یک مورد پرداخت نشده است.
وی گفت: بانک تجارت طبس می‌بایست با سرپرستی مکاتبه کند و در خصوص مجوز پرداخت نظر خود را اعلام کند ولی سهل انگاری شده وتمایلی برای پرداخت نیست.
لزوم رفع موانع بانکی برای پرداخت تسهیلات اشتغال
مهدی اخوان صفار معاون استاندار و فرماندارویژه شهرستان طبس گفت: رتبه اول شهرستان طبس از نظر شاخص های عمومی و اختصاصی اشتغال دلیلی بر توجه و پیگیری خوب مسئولان شهرستان است.
اخوان صفار بابیان اینکه کارگروه به عنوان تیم اجرایی اشتغال دولت است، گفت: همه موظف به اجرای مصوبات این کارگروه هستیم.
وی با بیان اینکه مشکل پرداخت تسهیلات در بانک تجارت طی سال گذشته نیز مطرح بود اما مشکلات با مکاتبه با مرکز استان مرتفع شد، عنوان کرد: مشکلات ایجادشده نباید بدبینی بین مردم ایجاد کند و باید بانک تجارت اهتمام بیشتری در این خصوص داشته باشد و ظرف ۲۴ ساعت آینده موضوع را تعیین تکلیف کنند.
معاون استاندار خراسان جنوبی افزود: یکی از نقایص این است که مکاتبه ای در این زمینه انجام نشده تا ما پیگیر موضوع باشیم چرا که مردم نباید در این بین سرگردان باشند.
فرماندارویژه طبس تصریح کرد: دربحث اشتغال دستگاه های اجرایی پیگیری های خود را داشته‌اند و فرمانداری نیز درحد توان ورود پیدا کرده است.
اخوان صفار افزود: افراد و به خصوص کسانی که از نهادهای حمایتی امداد، بهزیستی و… معرفی می‌شوند نیازمند این تسهیلات هستند و اگرچه رقم تسهیلات پایین است ولی گره های بزرگی را از زندگی های این عزیزان بازمی کند و انتظار این است موانع بزودی برداشته شود.

منبع: ای استخدام

نظرات
ADS
ADS
پربازدید