بوگاتی باز هم رکورد شکست | اتاق خبر
کد خبر: 354550
تاریخ انتشار: 6 تیر 1395 - 09:05
پیش از شروع مسابقات ۲۴ ساعته‌ی لمانز یکی از بهترین زمان‌ها برای خودنمایی شرکت‌های خودروسازی است. بوگاتی با ابرخودروی شیرون، در مسابقات سال جاری پیش از استارت خودروها، یک دور پیست de la Sarthe را با حداکثر سرعت ۳۸۰ کیلومتر بر ساعت طی کرد.

به گزارش اتاق خبر  به نقل از زومیت، رکورد ثبت شده‌ی بوگاتی 38 کیلومتر بر ساعت سریع‌تر از آئودی R18، سریع‌ترین خودروی این مسابقات بوده است.

بوگاتی هنوز تصمیمی برای ثبت رکورد حداکثر سرعت شیرون را ندارد؛ اما به طور قطع این خودرو رکورد‌های زیادی را جابجا خواهد کرد. این ابرخودرو هفته‌ی گذشته پیش از آغاز مسابقات 24 ساعته‌ی لمانز و با رانندگی ولفگانگ درهایمر، مدیر عامل بوگاتی، به سرعتی بالاتر از تمامی خودروهای شرکت کننده در این رقابت دست یافت.

شیرون در دور آزمایشی خود در پیست de la Sarthe موفق شد به حداکثر سرعت 380  کیلومتر بر ساعت دست یابد. این در حالی است که سریع‌ترین رکورد خودروهای شرکت کننده‌ در این پیست 342 کیلومتر بر ساعت است که توسط لویک دووال و با خودروی آئودی R18 بدست آمده است. ثبت رکوردی سریع‌تر از خودروهای مسابقه‌ای توسط خودروی جاده‌ای امری تعجب‌آور است. اما با نگاهی به مشخصات فنی شیرون می‌توان علت این مساله را دریافت. پیشرانه‌ی 1500 اسب بخاری این ابرخودرو از تمامی قوای محرکه‌ی تمامی خودروهای شرکت کننده در این رقابت‌ها قدرتمند‌تر است.

البته این نکته نیز حائز اهمیت اس که حداکثر سرعت مهم‌ترین مشخصه‌ی خودروهای لمانز نیست. خودروهای مخصوص این رقابت با طراحی منحصر به فرد خود، نیروی عظیم رو به پایین یا دان‌فورس تولید می‌کنند که بدین ترتیب امکان عبور از پیچ‌ها را با سرعت بالا به ارمغان می‌آورند. این موضوع منجر به کاهش حداکثر سرعت می‌شود. با این حال این موضوع نمی‌تواند سبب کاهش اهمیت رکورد ثبت شده‌ی شیرون باشد. در نظر داشته باشید که بوگاتی شیرون خودروی مجاز شهری است که از تمامی امکانات ایمنی رفاهی موجود بهره می‌برد.

94105

 

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید