Performancing Metrics

شیشه پنجره جلو هایما | اتاق خبر
کد خبر: 453947
تاریخ انتشار: 17 مرداد 1401 - 16:40
شیشه‌های جلو از مهم ترین اجزاء ایمنی در وسایل نقلیه و مسافربری به حساب می آیند. شیشه جلو خودرو هایما اما از آپشن هایی مانند سنسور باران یا هیتر برخوردار نمی باشد و فقط یک شیشه جلو ساده به شمار می آید.

شیشه‌های جلو از مهم ترین اجزاء ایمنی در وسایل نقلیه و مسافربری به حساب می آیند. شیشه جلو خودرو هایما اما از آپشن هایی مانند سنسور باران یا هیتر برخوردار نمی باشد و فقط یک شیشه جلو ساده به شمار می آید. البته در خودرو های جدید این شرکت خبری از سنسور هایی شنیده می شود که با حس کردن قطرات باران خود به خود به برف پاک کن ها دستور تمیزی شیشه ها را می دهد نام این سنسور ها حسگر باران می باشد. همچنین باید توجه داشته باشید که شیشه جلو هر خودرو، جنس ، کیفیت و ابعاد متفاوتی با یکدیگر دارند که این کار تعمییر، آن هم در ایران را دشوار تر می کند.

 

ایمنی شیشه های هایما

طبق ایمنی و استاندارد های جهانی شیشه های جلو و عقب خودرو ها باید ایمنی هایی را برای سرنشینان فراهم کرده تا در هنگام تصادف و با وارد شدن ضربه به شیشه های اتومبیل، این شیشه ها کمترین آسیب را به سرنشینان برساند. این شرکت خودرو سازی این استاندارد را در شیشه های خودرو های تولیدی خود رعایت می کند. به طور کل خودرو های جدید هایما  از نظر ظاهری در میان ماشین های چینی حرف زیادی برای گفتن و عرض اندام دارد.

 با اینکه این شرکت در رده ی خودرو هایی با سطح متوسط رو به بالا است ولی خودرو هایی با جذابیت بالایی دارد تولید می کند. یکی از این تغییرات قابل لحاظ مثلا در خودروی مدل s7 توربو می باشد که دارای نمونه های جدید سپر جلو به همراه جلو پنجره ای با طرح خاص و متفاوت نسبت به خودرو های قبلی است. این شرکت در شیشه های جلو و عقب خودرو از نوع شیشه های حرارت دیده استفاده می کندهر چند مانعی برای استفاده از انواع شیشه های دیگر مانند لمینت وجود ندارد ولی از نوع حرارت دیده استفاده می کنند.در شیشه های جانبی (شیشه های پنجره ها) از نوع سکوریت استفاده می کنند.جالب است بدانید که از شیشه های لمینت در خارج از خودرو سازی نیز استفاده می شود همچنین از شیشه های سکوریت و به اصطلاح حرارت دیده نیز می توان در ساخت ظروف و همچنین عینک سازی استفاده نمود. محققان خودروسازی و توسعه  محصول در کمپانی های بزرگ خودرو سازی به تحقیقات جدیدی در زمینه ساخت شیشه های جدید با کسفیت و ایمنی بسیار بالا تر دست یافته اند.  

مانند مثال غول بزرگ خودرو سازی آلمانی برای ساخت شیشه های بی ام و  استفاده از فیبر نانو کربن را در شیشه های خودرو استفاده می کنند که این امر موجب مقاومت و در نتیجه ایمنی بسیار بیشتر این شیشه ها می باشد. به زودی شاهد استفاده از این فناوری در تمام شرکت های خودرو سازی از جمله شرکت های چینی خواهیم بود.

تفاوت شیشه سکوریت و لمینت

یک خودرو در طول عمر خود با خطرات زیادی مواجه می شود به همین دلیل شیشه خودرو با هدف ایجاد دو نوع ایمنی متفاوت، حفظ ساختار خودرو و محافظت از سرنشینان ساخته می شود، و از شیشه سکوریت و لمینت استفاده می شود. از شیشه های سکوریت برای شیشه عقب و شیشه های جانبی خودرو و از شیشه لمینت برای شیشه جلو استفاده می شود.

شیشه سکوریت و شیشه لمینت هرکدام در کنار هم ساختار متفاوتی دارند و سرنشینان خودرو را از حوادث رانندگی و از پرتاپ شدن اشیاء تیز به سمت شیشه جلوگیری می کند.

تفاوت اصلی شیشه خودرو با شیشه معمولی در خرد شدن آن  می باشد . به عبارت دیگر شیشه خودرو برخلاف سایر شیشه های دیگر دارای لایه های شیشه ای متعدد هستند که در اثر ضربه های مختلف ممکن است خرد شوند، به این معنا است که شیشه خودرو خرد شده شکسته به نظر می رسد اما به صورت یک تکه با تمام قطعاتش یک جا می ماند و از سطح ایمنی بالایی برخوردار است.

شیشه جلو هوشمند خودرو هایما

وظیفه شیشه جلو اتومبیل هایما این است که از ورود مواد مانند برف، باران و… به داخل خودرو جلوگیری کند. شیشه جلو خودرو هایما از جنس شیشه های ضدخوردگی ( لمینت)، دارای دور مشکی و تمام رنگ می باشد و سرنشینان خودرو را در برابر آسیب ها حفظ میکند. شیشه جلو خودرو هایما دربین لایه میانی خود دارای طلق است و در دورتا دور این شیشه یک نوار مشکی رنگ وجود دارد تا هنگام بروز حادثه شیشه خرد نشود و راننده کنترل بهتری روی خودرو داشته باشد. شیشه جلو اتومبیل هایما با 2 آپشن تولید شده است که دارای سنسور باران می باشد. شیشه جلو خودرو هایما در کارخانه سازنده خودرو توسط ربات انجام می شود و نصب آن در مراکز تعمیر شیشه  خودرو توسط نصاب انجام می گردد که یکی از این تعمیرگاه ها، شیشه بری شاد گلس می باشد.

شیشه عقب خودرو هایما از جنس سکوریت  و دارای هیتر برف پاک کن است که اکثرا به صورت دودی تولید شده است. در کابین عقب خودرو هایما از شیشه سکوریت استفاده شده و شیشه درب عقب خودرو هایما شیشه، یک تکه است و دارای لچکی نمی باشد. شیشه درب عقب و شیشه روگلگیری خودرو هایما به صورت استاندارد دودی است. تمیز بودن شیشه ها در هنگام رانندگی بسیار مهم است  و علاوه براین که لذت رانندگی را بیشتر می کند باعث دید بهتر برای راننده و کنترل خودرو میشود. چشمی های شیشه شور، زیر شیشه جلو قرار می گیرد که آب موجود  در خود را برروی شیشه خودرو هایما پمپاژ می کند. چشمه شیشه شور در دو مدل سوزنی و پودری تولید شده که عملکرد آن ها با هم متفاوت است:

  • مدل سوزنی: در این مدل مایع به صورت سوزنی روی شیشه می شود وهمان قسمت از شیشه که مایه بر روی آن پمپاژ شده خیس می شود.
  • مدل پودری: در این مدل مایع به صورت پودری بر روی شیشه پمپاژ می شود مایع بر روی تمام سطح شیشه پخش می شود.

ترمیم شیشه خودرو هایما

ترک خوردگی شیشه اتومبیل هایما معمولا بر اثر استنباط یا انقباض شیشه ایجاد می شود. مراحل اصولی ترمیم شیشه به صورت زیر می باشد:

  • در ابتدا با استفاده از یک مته ریز مسیر حرکت ترک بر روی شیشه خودرو هایما را سوراخ کرده و برای تزریق مواد آماده کنید.
  • با استفاده از دستگاه مخصوص تا حدی ترک را باز کنید و مواد را به داخل آن تزریق کنید. این مواد باعث می شود فضای ترک به خوبی پر شود.
  • با استفاده از نور ماورا بنفش این مواد خشک شده و به حالت منجمد در می آید و تا حدودی ترک محو می شود و مقاومت شیشه بالا می رود.
  • ترمیم شیشه که انجام شد مقاومت شیشه 80 تا 90 درصد بالا می رود.
  • هزینه ترمیم شیشه در مقایسه با تعویض آن مقرون به صرفه می باشد.

شیشه دودی خودرو هایما

امروزه همه نگرانی و دغدغه افراد از نصب شیشه دودی جریمه پلیس راهنمایی و رانندگی است. مشتریان میتوانند با مراجعه به تعمیرگاه شیشه بری شادگلس نگرانی خود را برطرف کنند و شیشه فابریک دودی اتومبیل هایما را با متریال استاندارد که منع قانونی ندارد تهیه و توسط نصاب شیشه در تعمیرگاه نصب نمایند.

خودرو هایما اگرفاقد شیشه دودی بود و راننده برای زیبایی ظاهری آن قصد داشته باشد از برچسب شیشه دودی استفاده کند،  باید مطابق قوانین راهنمایی و رانندگی دودی کردن شیشه به نحوی باشد که رویت سرنشینان داخل خودرو مقدور باشد و درصد مجاز شیشه دودی بین 40 تا 35 درصد مجاز است. شیشه دودی در واقع مقدار نوری است که میتواند از شیشه عبور کند به طور مثال شیشه دودی 35 درصد فقط اجازه عبور 35 درصد از نور را به خود می دهد.

اگر می‌خواهید حداکثر استفاده را از خودروی خود ببرید، می‌دانید که رنگ‌بندی مناسب پنجره می‌تواند با جلوگیری از گرما، رانندگی را برای شما راحت‌تر کند. اما گزینه های بسیار بیشتری نسبت به آنچه که فکر می کنید برای انجام این کار وجود دارد. به عنوان مثال، شیشه های سولار، یکی از گزینه هایی است که برای رانندگ خودرو هایما معجزه می کند.

شیشه بری  شادگلس نمایندگی فروش انواع شیشه های اتومبیل در اصفهان، به منظور جلب رضایت مشتری سعی در عرضه انواع شیشه هایما با برندهای مرغوب نموده است. در این مقاله انواع شیشه خودرو هایما ارائه شد امیدواریم که مطالب مفیدی در اختیار شما عزیزان قرار داده باشیم.

 

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید