استعلام فنی اشتباه مخابرات علت اصلی قطعی تلفن های همراه بود | اتاق خبر
کد خبر: 355929
تاریخ انتشار: 10 تیر 1395 - 16:37
معاون امور عمرانی شهرداری بندرعباس گفت: استعلام فنی اشتباه مخابرات علت اصلی قطعی تلفن های همراه بود.

اتاق خبر: عبدالرضا بهادر با اشاره به علت قطع فیبر نوری که موجب قطع بخشی از شبکه تلفن همراه در بندرعباس شده است، تاکید کرد: استعلام فنی اشتباه شرکت مخابرات علت اصلی این اتفاق بوده است.

بهادر در ارتباط با اشاره به اعلام شرکت مخابرات استان مبنی قطع خطوط فیبر نوری تلفن همراه در حفاری شهرداری بندرعباس، توضیح داد: هرچند ظاهرا علت عنوان شده صحیح است، اما روابط عمومی شرکت مخابرات استان علت اصلی این اتفاق که به خود کارشناسان این شرکت باز می‌گردد را بیان نکرده است.

وی با اشاره به انجام حفاری شهرداری بندرعباس برای اجرای یک پروژه شهری در بلوار افروز شهابی‌پور، افزود: شهرداری بندرعباس طبق روال همیشگی از دستگاه‌های زیرساختی مانند مخابرات، گاز، آب و برق استعلام لازم برای حفاری‌ها را می‌گیرد که برای اجرای این پروژه‌ نیز این اقدام صورت گرفته است.

معاون امور عمرانی شهرداری بندرعباس ادامه داد: طبق اعلام کارشناسان مجموعه مخابرات استان، در محل حفاری شهرداری بندرعباس، خطوط فیبر نوری باید در عمق 7 متری زمین قرار می‌داشت اما ما در عمق 1.5 متری با آن مواجه شدیم!

بهادر با اشاره به اختلاف فاحش و ناشیانه عمق اعلام شده از سوی کارشناسان مخابرات، خاطرنشان کرد: مجموعه مخابرات یک بحث استراتژیک و مهم است و انتظار می‌رود در این مسائل ابتدایی دقت لازم را داشته باشند تا هزینه آن متوجه شهروندان نباشد. متاسفانه شهرداری بندرعباس با یک مشکل جدی در این زمینه روبروست و برای اجرای پروژه‌های بزرگ در سطح شهر علاوه بر تمام مشکلات، دچار هدررفت زمان نیز می‌شود.

معاون شهرداری بندرعباس ادامه داد: به عنوان مثال، استعلام خواسته شده از شرکت‌های مذکور برای اجرای پروژه تقاطع غیر هم سطح جهانبار موجب توقف چند ماهه این پروژه، در ابتدای آغاز فعالیت‌های عمرانی شد و نهایتا خود شهرداری برای آن هزینه‌هایی را متحمل شد.

منبع:مهر

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید