دبیرکل انصارالله یمن روز قدس را برای جهان اسلام رویدادی بسیار مهم برشمرد | اتاق خبر
کد خبر: 356110
تاریخ انتشار: 11 تیر 1395 - 12:19
دبیرکل جنبش انصارالله یمن تعیین آخرین جمعه ماه مبارک رمضان از سوی امام خمینی(ره) به عنوان روز قدس را انتخابی موفق برشمرد و گفت: روز جهانی قدس اهمیت بسیار زیادی برای مسلمانان و اعراب دارد.

به گزارش اتاق خبر، «عبدالملک بدرالدین الحوثی» در سخنانی که پنجشنبه شب از برخی شبکه های خبری پخش شد، خاطرنشان کرد که اهمیت روز قدس در این است که به مقدسات، ملت فلسطین و سرزمین غصب شده و اشغال شده امت اسلامی باز می گردد.
وی افزود: رژیم صهیونیستی خطری فراگیر و بزرگ برای امت اسلامی است و به همین دلیل، این روز از اهمیت زیادی برخوردار است و روز قدس روزی مهم برای مسلمانان و اعراب به شمار می رود.
وی گفت: مسجد الاقصی جزو مقدسات ما و مقدس ترین آنهاست و نمی توانیم آن را فراموش کنیم و بگوییم به ما ربطی ندارد.
دبیرکل جنبش انصار الله یمن افزود: موضوع قدس و فلسطین با اسلام و اصول ما و انسانیت و امنیت ملی ما مرتبط است.
وی با اشاره به لزوم بزرگداشت روز جهانی قدس اظهار کرد: نیاز امت اسلامی به این مناسبت با توجه به تحولات پی در پی و شتابان، نسبت به گذشته بیشتر شده است.
عبدالملک بدرالدین افزود: در این تحولات، همواره تلاش می شود امت اسلامی از توجه به موضوع فلسطین دور نگاه داشته شود و به مسؤولیت های بزرگ خود عمل نکند.
وی خاطرنشان کرد که می خواهند هوشیاری امت اسلامی به ویژه هوشیاری و آگاهی درباره مسایل بزرگ، خطرات و چالش های مرتبط با دشمن صهیونیستی را از بین ببرند.
او ادامه داد: تلاش رژیم صهیونیستی و حامیان این رژیم و آمریکا این است که دشمنی با رژیم صهیونیستی به دشمنی با طرف های دیگر منحرف شود.
وی با اشاره به جنایات رژیم صهیونیستی گفت؛ صهیونیست ها از ارتکاب هیچ کاری در منطقه ابایی ندارند. آنها تاکنون هزاران نفر را کشته، میلیون ها نفر را آواره و زمین های مردم را غصب کرده اند.
عبدالملک بدرالدین گفت: حملات صهیونیست ها به مقدسات اسلامی در قدس همچنان ادامه دارد و این مقدسات از مهم ترین مقدسات اسلامی است.
وی همچنین خاطرنشان کرد که رژیم سعودی با برخی رژیم های عربی در توطئه علیه مقاومت که با دشمن صیهونیستی می جنگند، شریک است.
دبیرکل جنبش انصارالله یمن افزود: ائتلاف با رژیم صهیونیستی و همکاری با این رژیم، خطری بزرگ برای اسلام و انسانیت به شمار می رود.
وی با تأکید بر حمایت مردم یمن از ملت فلسطین، گفت: ملت یمن در کنار ملت فلسطین ایستاده است و از همه مجاهدین فلسطین تجلیل می کند.
بدرالدین از حزب الله به عنوان فخر امت اسلامی نام برد و گفت: موضع ما در قبال حزب ها و جنبش های مقاومت فلسطین، موضعی ثابت است.
دبیر کل انصارالله یمن گفت: آنچه رژیم صهیونیستی را نگرانی می کند و شکست می دهد، جنبش های مقاومت است که از میان مردم نشأت گرفته اند.
وی افزود: قیام ملت ها عامل اصلی است که می تواند در مقابل حمایت های آمریکا و غرب از دشمن صهیونیستی، مفید واقع شود.
به گفته عبدالملک بدرالدین، رابطه برخی رژیم های عربی با رژیم صهیونیستی و ائتلاف با این رژیم به صورت علنی در آمده است.

منبع: ایرنا

نظرات
ADS
ADS
پربازدید