پتنت تازه اپل جلوی ضبط بدون مجوز رویدادهای زنده توسط تماشاچیان را می گیرد | اتاق خبر
کد خبر: 356564
تاریخ انتشار: 14 تیر 1395 - 10:34
اگر کمی یوتوب را زیر و رو نمایید می توانید ویدئوی مربوط به هر برنامه ای را پیدا کنید و جالب است بدانید که بخش اعظمی از این ویدئوها بدون دریافت مجوز ضبط شده اند و به صورت غیرقانونی در فضای وب به اشتراک گذاشته شده اند.

اتاق خبر - اما سوالی که مطرح می شود این است که آیا غیر از مشاهده افراد خاطی و جلوگیری از ضبط ویدئو توسط آنها، راه دیگری هست که بشود از این کار ممانعت به عمل آورد. به لطف پتنتی که اخیرا به اپل اعطا شده، دوربین های مورد استفاده برای ضبط ویدئو از اجراهای زنده با استفاده از نوعی پرتوی مادون قرمز ریموت قابل غیرفعالسازی خواهند بود.

این پتنت با عنوان «سیستم ها و روشهای دریافت دیتای مادون قرمز با استفاده از دوربین طراحی شده برای تشخیص عکس ها با استفاده از نور مرئی» به ثبت رسیده است. به این ترتیب، چناچه پرتویی از نور مادون قرمز برای مخاطب مورد نظر ارسال گردد، می تواند تصاویر دریافت شده از طریق دوربین موبایل وی را تغییر دهد و از ضبط ویدئو توسط آن جلوگیری نماید.

اما برای آنکه پرتوی مادون قرمز از ضبط ویدئو جلوگیری نماید، دوربین موبایل باید به جهت های خاصی گرفته شود. با این کار، آنها که در رویدادی نظیر کنسرت به سر می برند می توانند از دوستانشان که در جمعیت حضور دارند عکس بگیرند اما به محض آنکه دوربین خود را به سمت  استیج بگیرند، هیچ عکس یا ویدئویی قابل ضبط نخواهد بود.

علاوه بر این، در پتنت اپل اشاره شده که سیگنال مادون قرمز می تواند اطلاعات اضافه ای را در مورد اشیاء مشخص ارائه نماید. برای نمونه، کاربران می توانند دوربین موبایل خود را به سمت یک اثر هنری مشخص بگیرند و جزئیات بیشتری را در مورد آن به دست آورند.

The-phones-sensitivity-to-the-infrared-light-stream-can-be-changed
 
In-a-museum-the-system-could-show-additional-detail-about-a-piece-of-art
 
Infrared-light-can-prevent-members-of-the-audience-from-recording-a-concert
دیجیاتو
94110
نظرات
ADS
ADS
پربازدید