روسیه کریدور حمل و نقل شمال-جنوب را تامین مالی می‌کند | اتاق خبر
کد خبر: 356736
تاریخ انتشار: 14 تیر 1395 - 18:37
طی یک نشست سه جانبه، نمایندگان ایران، روسیه و آذربایجان در مورد شرایط مشارکت مسکو در تامین مالی خط آهن ایران-آذربایجان (بخشی از کریدور ترانزیتی شمال- جنوب) بحث و گفت‌وگو کردند.

اتاق خبر:رئیس بخش مطبوعات شرکت راه‌آهن آذربایجان گفت: شرایط مشارکت شرکت راه‌آهن روسیه در تامین مالی خط آهن رشت- آستارا (ایران)- آستارا (آذربایجان) در باکو مورد بحث و گفتگو قرار گرفت.

این مذاکرات در جریان نشست سه جانبه نمایندگان شرکت‌های راه‌آهن ایران، آذربایجان و روسیه صورت گرفت.

جاوید گوربانوو، رئیس راه‌آهن آذربایجان در این نشست جزئیات پروژه‌های اجرا شده توسط این شرکت و وظایف پیش روی آن را توضیح داد.

وی خاطرنشان کرد اجرای پروژه بین‌المللی کریدور ترانزیتی شمال- جنوب، نقش مهمی در بهبود پتانسیل‌ ترانزیتی آذربایجان به همراه توسعه روابط میان کشورها بازی خواهد کرد.

کارهای انجام شده توسط آذربایجان در زمینه احداث خطوط مواصلاتی آستارا (آذربایجان)- آستارا (ایران)، کارهای انجام شده توسط ایران در زمینه احداث بخش قزوین- رشت و همچنین مشارکت روسیه در افزایش حمل و نقل بار از مسیرهای روسیه- آذربایجان- ایران و روسیه-ایران- هند، در این نشست سه جانبه مورد بحث قرار گرفت.

در این نشست، یک پروتکل نهایی به امضا رسید.

کریدور ترانزیتی شمال- جنوب با هدف اتصال شمال اروپا به جنوب شرق آسیا و همچنین اتصال خط آهن آذربایجان، ایران و روسیه ایجاد شده است.

در مرحله اولیه، قرار است که 5 میلیون تن بار از طریق این کریدور ترانزیت شود. این رقم در آینده قابل افزایش به بیش از 10 میلیون تن بار است.

منبع:فارس

نظرات
ADS
ADS
پربازدید