پرتغال با شکست ولز فینالیست شد | اتاق خبر
کد خبر: 357640
تاریخ انتشار: 17 تیر 1395 - 09:10
رقابتهای یورو ۲۰۱۶ - فرانسه؛
تیم ملی فوتبال پرتغال با درخشش کریستیانو رونالدو در نخستین بازی مرحله نیمه نهایی رقابتهای یورو ۲۰۱۶ برابر ولز به برتری دست یافت و توانست به فینال این دوره از مسابقات صعود کند.

اتاق خبر: تیم های ملی فوتبال پرتغال و ولز از ساعت ۲۳:۳۰ روز چهارشنبه در مرحله نیمه نهایی رقابتهای یورو ۲۰۱۶ به مصاف یکدیگر رفتند که طی آن تیم پرتغال با حساب ۲ بر صفر پیروز شد و به فینال صعود کرد. کریستیانو رونالدو که در این تورنمنت چندان خوب کار نکرده بود با یک گل و یک پاس گل مرد اول پرتغال بود و به  رکورد پلاتینی نیز رسید.

دو تیم بازی را محتاطانه را شروع کردند تا اینکه در دقیقه ۱۹ گرث بیل نخستین خطر را ایجاد کرد. شوت محکم این بازیکن به شکل خطرناکی از بالای دروازه پرتغال بیرون رفت. ولز بعد از این اتفاق بازی را با اعتماد به نفس بالاتری پی گرفت.

 

احتیاط بیش از حد دو تیم باعث شد توپ بیشتر در میانه میدان ضربه بخورد. در دقیقه ۴۴ بازی کریستیانو رونالدو فرصت پیدا کرد دروازه حریف را با ضربه سر تهدید کند اما ضربه او با فاصله به خارج چارچوب رفت تا نیمه نخست با تساوی بدون گل خاتمه یابد.

 

در نیمه دوم شرایط به یکباره تغییر کرد و پرتغال شروعی توفانی داشت. در دقیقه ۵۰ بازی بود که کریستیانو رونالدو دروازه ولز را گشود. توپ ارسالی از جناح چپ روی تیر دوم با پرش بلند و ضربه سر محکم و زیبای رونالدو همراه شد و تور دروازه ولز به لرزه در آمد.

 

در حالی که ولزی ها در شوک گل نخست بازی به سر می بردند پرتغال گل دوم را هم در دقیقه ۵۳ به ثمر رساند و این بازی نیز رونالدو در متن حرکت قرار داشت. کاپیتان پرتغال پشت محوطه جریمه حریف صاحب توپ شد و با وجود شلوغی در محوطه جریمه ولز اقدام به شوتزنی کرد که نانی در میان مدافعان حریف به توپ ضربه دیگری زد و با تغییر جهت دروازه ولز را گشود.

 

پرتغال بعد از این دو گل دست بردار نبود. در دقیقه ۶۳ ضربه کاشته دیدنی رونالدو روی تور دروازه حریف نشست و در ادامه نانی با شوت راه دور خود دروازه ولز را تهدید کرد.

تیم ولز پس از آن حملات احساسی خود را آغاز کرد اما نتوانست روند خوب خود در نیمه نخست را پیدا کند و در ضد حملات هم ترس دریافت گل سوم در نزد بازیکنان این تیم وجود داشت. این بازی در نهایت با برتری ۲ بر صفر پرتغال خاتمه یافت تا این تیم نخستین فینالیست یورو ۲۰۱۶ لقب گیرد.

منبع: مهر

95103

نظرات
ADS
ADS
پربازدید