اراک وارد یازدهمین روز متوالی آلودگی شد | اتاق خبر
کد خبر: 359425
تاریخ انتشار: 26 تیر 1395 - 04:34
مدیرکل محیط زیست استان مرکزی گفت: غلظت ذرات معلق در هوای شهر اراک، صبح امروز به بیش از دو برابر حدمجاز رسیده و هوای این شهر را برای یازدهمین روز متوالی در وضعیت آلودگی قرار داد.

به گزارش اتاق خبر به نقل از مهر حسینعلی ابراهیمی کارنامی  اظهار داشت: هوای شهر اراک طی ۱۰ روز گذشته به طور مداوم در شرایط ناسالم قرار داشت و شاخص کیفیت هوای این شهر در روز چهارشنبه، ۱۸۱ بود که بیانگر وضعیت هوای ناسالم برای تمام گروه ها است.

وی افزود: میزان غلظت ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون در هوای اراک، صبح امروز(جمعه) نیز ۷۱ میکروگرم بر مترمکعب اندازه گیری شد که بیش از دو برابر حد مجاز است.

ابراهیمی کارنامی بیان داشت: استاندارد میزان ذرات معلق کمتر از ۲.۵میکرون در هوا ۳۵میکروگرم بر مترمکعب است، بنابراین طی روز جاری وضعیت هوای ناسالم و آلوده در شهر اراک اعلام می شود.

وی با بیان اینکه اراک یازدهمین روز متوالی آلودگی هوا و وضعیت ناسالم را سپری می کند، گفت: ریزگردهای موجود در هوای اراک طی روزهای اخیر عمدتا منشا داخلی دارد و ناشی از گرد و غبار در مناطق بیابانی مرکزی ایران است.

مدیرکل محیط زیست استان مرکزی گفت: شهر اراک از ابتدای سال جاری تاکنون، ۴۱روز آلودگی و هوای ناسالم را پشت سر گذاشته و این در حالی است که این شهر طی سال گذشته مجموعا ۳۷روز آلوده داشته است.

مدیرکل محیط زیست استان مرکزی افزود: کیفیت نامناسب و وضعیت ناسالم هوا، شرایطی است که افراد به جز موارد ضروری باید از رفت و آمد در محیط شهری و مناطق پرتردد خودداری کنند.

94105

نظرات
ADS
ADS
پربازدید