رئیس اتاق بازرگانی کرمانشاه: از دولت | اتاق خبر
کد خبر: 359636
تاریخ انتشار: 27 تیر 1395 - 05:02
رئیس اتاق بازرگانی کرمانشاه گفت: تنها خواسته ما از رئیس جمهور برقراری "توازن منطقه‌ای" در حق کرمانشاه است.

به گزارش اتاق خبر، کیوان کاشفی توازن منطقه‌ای را مهمترین خواسته بخش خصوصی کرمانشاه از هیات دولت عنوان کرد و افزود: این خواسته را در حضور رئیس جمهور نیز مطرح خواهیم کرد. چرا استانی که سال‌های سال جان، مال و توسعه آینده خود را برای امنیت و سرافرازی مردم و کشور فدا کرده، امروز باید دچار مشکلات و نسبت به استان‌های دیگر کمتر برخوردار باشد.

رئیس اتاق بازرگانی کرمانشاه، راه حل توسعه متوازن کرمانشاه همزمان با سایر نقاط کشور را ایجاد توان منطقه‌ای دانست و تصریح کرد: اگر این خواسته محقق شود بسیاری از طرح‌ها، پروژه‌ها و اقدامات عمرانی در زیرمجموعه آن برای کرمانشاه حاصل خواهد شد.

به گفته عضو هیات رئیسه اتاق بازرگانی ایران، راه‌هایی که دولت می‌تواند با کمک آن توازن منطقه‌ای برقرار کند متفاوت است که اولین قدم کاهش هزینه تسهیلات برای استان کرمانشاه است.

کاشفی با انتقاد از اینکه هزینه دریافت تسهیلات در کرمانشاه بالاست، یادآور شد: تولیدکننده و سرمایه‌گذار در کرمانشاه برای یک وام پنج میلیارد تومانی باید دو ملک 500 متری را به عنوان وثیقه قرار دهد، اما در تهران یک سند آپارتمان برای این کار کافی است. دولت همچنین می‌تواند حالا که محدودیت مالی دارد و نمی‌تواند منابع تزریق کند، برای کرمانشاه کمک‌های فنی و اعتباری و تسهیلات دارای مشوق معنادارا در نظر بگیرد.

رئیس اتاق بازرگانی کرمانشاه، تصویب منطقه آزاد تجاری قصرشیرین را از دیگر خواسته‌های بخش خصوصی کرمانشاه از هیات دولت عنوان کرد و ادامه داد: در ایلام و کردستان که بالادست و پایین دست ما هستند مناطق آزاد تعریف شده و دلیلی وجود ندارد که کرمانشاه هم صاحب منطقه آزاد تجاری نشود، آن هم با شرایط و پتانسیل‌های تجاری که کرمانشاه دارد.

کاشفی با بیان اینکه خواسته دیگر ما افزایش اختیار مدیران استان است، تصریح کرد: چرا باید مدیر کرمانشاه در حد سه میلیارد تومان که معادل یک میلیون دلار هم نیست اختیار داشته باشد، کدام خط تولید با یک میلیون دلار راه خواهد افتاد؟ این شرایط باعث شده مدیران ما چون اختیار کافی در استان ندارند، سه روز در هفته به تهران پرواز کنند و پیگیر امور باشند.

رئیس اتاق بازرگانی کرمانشاه معضل مهم دیگر که کرمانشاه با آن درگیر است و در آینده تبعات منفی برای استان دارد را ریزگردها دانست که در آینده کوچ سرمایه‌های استان را در پی خواهد داشت.

عضو هیات رئیسه اتاق بازرگانی ایران افزود: از دولت تقاضا داریم برای ریزگردها چاره‌ای بیندیشد، زیرا در آینده توسعه و سرمایه‌گذاری در کرمانشاه را تحت تاثیر قرار خواهد داد.

منبع:  ایسنا

95102

نظرات
ADS
ADS
پربازدید