واکنش تند گلف‌بازها به اظهارات رییس کمیته‌ برگزاری المپیک ریو | اتاق خبر
کد خبر: 360230
تاریخ انتشار: 29 تیر 1395 - 20:25
گلف‌بازهایی که از المپیک ریو کناره‌گیری کردند به انتقاداتی مبنی بر اینکه به خاطر نبود جایزه مالی به ریودوژانیرو نمی‌روند واکنش نشان دادند.

جیسون دی

به‌ گزارش ‌اتاق خبر، به نقل از ایسنا، کارلوس نوزمان که رییس کمیته‌ برگزاری بازی‌های ریو 2016 است اعلام کرد گلف‌بازان برتر جهان نه به دلیل زیکا،‌ بلکه به دلیل نبود جایزه مالی در بازی‌های المپیک ریو، از این تورنمنت کناره‌گیری کردند و ویروس زیکا یک بهانه برای آنها بوده است.

نوزمان همچنین اعلام کرد این افراد در فلوریدا که از نظر ویروس زیکا آلوده‌تر از ریودوژانیرو است، مسابقه دادند به همین دلیل مشخص است نیامدن آنها به ریو تنها یک بهانه است. جیسون دی، یکی از گلف‌بازان بزرگی است که از  المپیک کناره‌گیری کرده و علت کناره‌گیری خود را شیوع زیکا در ریو اعلام کرده است.

دی در این زمینه و پس از این انتقادها اظهار کرد: ما تنیس‌بازها به اندازه کافی  پول داریم. می دانید منظورم چیست. منظور بدی ندارم اما مساله این است که ما به دلیل پول از بازی‌ها کناره‌گیری نکردیم. در کاپ ریاست جمهوری بازی می‌کنیم که جایزه ای ندارد. در ریو می‌توان مدال طلا گرفت. این یکی از افتخارات ورزشکاران است. اگر بازی‌ها در توکیو بود، من حتما به آنجا می‌رفتم و نگرانی نداشتم اما متاسفانه نمی‌توان به شرایط بهداشتی ریو اطمینان کرد. 

آدام اسکات، دیگر تنیس‌باز مطرح نیز درباره اظهارات نوزمان گفت: این حرف‌ها درست نیست. نمی دانم او چطور این فکر به ذهنش رسیده است. این قضاوتی نادرست و بسیار خطرناک است. همه می‌دانند که من بر اساس اولویت‌هایم تصمیم گیری کردم.

انتهای‌ پیام/

کد: 94108

نظرات
ADS
ADS
پربازدید