کمبود آب استان فارس مشکلی جدی است | اتاق خبر
کد خبر: 360637
تاریخ انتشار: 31 تیر 1395 - 00:34
معاون اول رئیس جمهوری با استناد گزارش استاندار فارس درباره بحران آب فارس گفت: کمبود آب استان فارس مشکلی جدی است و نیازمند تصمیم گیری اساسی و تدابیر مناسب برای آینده این استان است.

اتاق خبر: اسحاق جهانگیری در نشست بررسی چالش‌های استان فارس و بحران کمبود آب در فارس، از وزیر نیرو خواست گزارشی جامع از وضعیت منابع آب استان فارس تهیه و تدوین کند و آن را در جلسه شورای عالی آب که در تهران برگزار می‌شود مطرح کند تا با حضور اعضای شورای عالی آب تصمیم های لازم اتخاذ شود.

وی خاطرنشان کرد: حل بحران آب استان فارس نیازمند تصمیم گیری جدی است و تامین آب آشامیدنی مردم یکی از اولویت‌های کشور است که باید با حساسیت خاص به ویژه در مورد استان هایی که با مشکل مواجه هستند، اقدام کنیم.

وی در این نشست با تاکید بر اینکه حل مشکل بحران آب تلاش و همکاری همه دستگاه‌های اجرایی را می‌طلبد خواستار تعامل و مدیریت بیش از پیش این مساله در استان شد.

گفتنی است از سال 93 تاکنون 2 هزار و 953 حلقه چاه غیر مجاز در این استان پُر شده است که از این تعداد 1614 حلقه چاه در سال گذشته پر و مسلوب المنفعه شده و عملیات پر و مسلوب نمودن چاههای غیرمجاز در این استان ادامه دارد.

منبع:ایلنا

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید