ورود هواپیمای جدید به شرط مجوز افک | اتاق خبر
کد خبر: 360989
تاریخ انتشار: 3 مرداد 1395 - 07:44
مقدمات ابتدایی کار برای افزایش سرمایه از سوی شرکت هواپیمایی زاگرس انجام شده و انتظار داریم در آینده نزدیک سرمایه شرکت به ۵۰۰ میلیارد تومان برسد.

اتاق خبر: هوشنگ صدیق - مدیر عامل هواپیمایی زاگرس، در پاسخ به این سوال که این شرکت چگونه مقررات مدنظر وزارت راه و شهرسازی برای افزایش سرمایه را اجرایی کرده، اعلام کرد: خوشبختانه این شرکت محدودیتی در حوزه تامین سرمایه‌های لازم ندارند و با برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته در این حوزه شرایط مدنظر اجرایی خواهد شد.

وی ادامه داد: در این راستا نه تنها کف ۳۵۰ میلیارد تومانی مدنظر وزارت راه و شهرسازی اجرایی خواهد شد که حتی انتظار داریم این سرمایه‌ها به حدود ۵۰۰ میلیارد تومان برسد.

مدیر عامل هواپیمایی زاگرس در پاسخ به این سوال که افزایش سرمایه‌ها تا چه حد بر روی احتمال خرید هواپیماهای جدید تاثیر خواهد داشت، اظهار کرد: شرکت آمادگی دارد که هواپیماهای جدیدی وارد ناوگان کند و از این‌رو در طول ماه‌های گذشته مذاکراتی با ایرباس و بوئینگ و سایر طرف‌های فروشنده هواپیما انجام شده است.

صدیق اضافه کرد: هرچند هنوز این مذاکرات به نتیجه قطعی نرسیده، اما شرایط در آن مثبت بوده است و ما منتظریم با طی شدن مقدمات لازم و برطرف شدن سدهای باقی‌ مانده کار برای ورود هواپیماهای جدید نهایی شود.

وی خاطر نشان کرد: با توجه به شرایط موجود می‌توان گفت هم ما و هم شرکت بوئینگ چشم‌انتظار نهایی شدن مجوزهای لازم از سوی افک – وزارت خزانه‌داری آمریکا – هستیم و در صورت صدور این مجوزها می‌توان به نهایی شدن مذاکرات فعلی امیدوار بود.

وزارت راه و شهرسازی اعلام کرده ایرلاین‌های ایرانی موظفند تا نیمه مردادماه شرایط اقتصادی خود را به طور قابل توجه تغییر دهد و در این راستا حداقل ۳۵۰ میلیارد تومان سرمایه غیروابسته و در اختیار داشته باشند.

در صورتی که ایرلاینی نتواند شرایط مدنظر وزارت راه و شهرسازی را رعایت کند یا باید به گزینه‌هایی مانند ادغام با سایر شرکت‌ها بیندیشد و یا بخشی از مجوزهای پروازهای برنامه‌ای یا چارتری خود را واگذار کند.

منبع:ایسنا

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید