صنعت خودرو نسبت به تحریم مقاوم شود | اتاق خبر
کد خبر: 361141
تاریخ انتشار: 4 مرداد 1395 - 07:51
عضو هیات علمی دانشگاه علم و صنعت گفت: صنعت خودرو با استفاده از شرایط پسابرجام باید با اجرای سیاست‌های اقتصاد مقاومتی نسبت به تحریم مقاوم شود.

به گزارش اتاق خبر ابوالفضل خلخالی اظهار کرد: با اجرایی شدن برجام تحریم‌ها از بین رفتند و ارتباطات صنعت خودروی ایران با شرکای خارجی مانند پژو، سیتروئن و بنز مجددا برقرار شد.

وی با بیان اینکه صنعت خودروی ایران از ابتدای شکل‌گیری با خودروسازان خارجی همکاری داشته است، خاطرنشان کرد: ایران خودرو سال‌ها با پژو و سایپا با شرکت‌هایی همچون کیا و سیتروئن سابقه همکاری مشترک داشته است.

این کارشناس صنعت خودرو ادامه داد:‌ با این حال با وجود اجرایی شدن برجام و لغو تحریم‌ها نباید از تجربه سال‌های تحریم غافل شد و باید به‌گونه‌ای سیاست‌گذاری شود که تحریم‌ها اساسا قابل بازگشت نباشند.

وی افزود: باید در طراحی و تولید قطعات و خودروهای داخلی به سمتی برویم که دانش فنی این صنعت در کشور بومی شده و آسیب‌پذیری صنعت خودرو نسبت به تحریم‌های احتمالی از بین برود.

خلخالی با بیان اینکه برجام بهترین شرایط را برای اجرای سیاست‌های اقتصاد مقاومتی در صنعت خودرو فراهم کرده است، تصریح کرد: صنعت خودرو باید در ارتباط با شرکای خارجی نسبت به انتقال دانش فنی و بومی‌سازی آن اقدام کند.

منبع: ایسنا

94105

نظرات
ADS
ADS
پربازدید