گسترش روابط تجاری ایران و ایتالیا | اتاق خبر
کد خبر: 361655
تاریخ انتشار: 5 مرداد 1395 - 17:09
مدیر نمایشگاه بین‌المللی ایتالیا از برنامه‌ریزی دو کشور برای گسترش روابط تجاری خبرداد و گفت: کالاهای ایرانی در رم به نمایش گذاشته می‌شوند.

اتاق خبر: پترو پیچینتی در نشست خبری امروز خود با خبرنگاران از خیز دو کشور ایران و ایتالیا برای گسترش روابط تجاری خبرداد و گفت: دو کشور ایران و ایتالیا مصمم هستند تا بتوانند روابط تجاری خود را گسترش دهند، بر این اساس در قالب تفاهم‌نامه‌ای که میان دو کشور به امضا رسیده، قرار است که اولین نمایشگاه اختصاصی جمهوری اسلامی ایران در رم برگزار و کالاهای ایرانی در آن نمایش داده شوند.

مدیر نمایشگاه بین‌المللی ایتالیا افزود: گسترش همکاری‌های اقتصادی و تجاری دو کشور در دستور کار قرار دارد و امیدواریم بتوانیم ظرف ماههای پیش رو پیشرفت‌های قابل ملاحظه‌ای در این رابطه داشته باشیم. البته روابط ایران و ایتالیا پیشینه‌ای قدیمی دارد و ایتالیا به آینده اقتصادی ایران امیدوار است.

وی تصریح کرد: بر این اساس قرار است که اولین نمایشگاه اختصاصی جمهوری اسلامی ایران در ایتالیا برگزار شود که در آن، انواع گروههای کالایی در حوزه مواد غذایی، ماشین آلات و تجهیزات وابسته، انواع سنگ‌های ساختمانی، مصالح و تجهیزات ساختمانی، لوازم خانگی، کفپوش، موکت، فرش و تابلوفرش از سوی ایران عرضه خواهد شد.

همچنین سیدحسین میرزایی، معاون فنی و مهندسی شرکت سهامی نمایشگاههای بین المللی جمهوری اسلامی ایران نیز در این نشست گفت: محصولات صنعتی، خدمات فنی و مهندسی ایران در این نمایشگاه که بزرگترین رویداد تجاری در بیست سال گذشته است، معرفی می شود و فرصت مناسبی برای توسعه صادرات و تجارت در حوزه اروپا برای ایران است.

وی افزود: توافق اولیه این است که کالاهای ایرانی در فضای دو هزار متری در رم به نمایش گذاشته شوند تا علاوه بر اینکه زمینه برای ورود کالاهای ایرانی به بازار این کشور فراهم شود، سرمایه گذاری های مشترک نیز بتوانند انجام دهند.

منبع:مهر

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید