رییس امداد و نجات: پوشش امداد هوایی کشورصد درصد است | اتاق خبر
کد خبر: 361797
تاریخ انتشار: 6 مرداد 1395 - 12:35
رییس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر گفت: پوشش امداد هوایی کشور صد درصد است و مشکل خاصی در زمینه امداد رسانی این بخش وجود ندارد.

اتاق خبر:ناصر چرخساز روز چهارشنبه افزود: هم اکنون 20 فروند بالگرد امداد هوایی کل کشور را پوشش می دهند.
وی با بیان این که در حال رایزنی هستیم تا تعداد آشیانه ها و بالگردها را افزایش دهیم، ادامه داد: همچنین بالگردهای سازمان امداد و نجات هلال احمر با وزارت بهداشت در خصوص اورژانس هوایی تعامل و همکاری دارند.
چرخساز یادآور شد: شعار امسال امداد و نجات کشور 'هر استان یک بالگرد' است ، ولی به علت محدودیت های اعتباری شاید نتوانیم تا پایان سال این مهم را عملیاتی کنیم.
رییس امداد و نجات هلال احمر گفت: همچنین بنا داریم در استان های پرخطر و پرحادثه تعداد آشیانه ها و بالگردها را افزایش دهیم، که این خود نیازمند تخصیص اعتبارات خاص و ویژه ای می باشد.
وی اضافه کرد: سال گذشته تعداد بالگردهای هلال احمر 17 فروند بود که در چهار ماه گذشته سه بالگرد دیگر به این تعداد افزوده شد.
رییس سازمان امداد ونجات جمعیت هلال احمر کشور به منظور حضور در گردهمایی توجیهی تیم های واکنش سریع هلال احمر به گلستان سفر کرده است.
مدیر عامل جمعیت هلال احمر گلستان در این خصوص از برگزاری گردهمایی توجیهی تیم های واکنش سریع و معاونین امداد و نجات استانهای کشور به مدت سه روز در این استان خبر داد و گفت: برنامه های این گردهمایی به مدت سه روز در گرگان، گنبدکاووس و دلند ادامه دارد.
حسین احمدی با اشاره به حضور 200 نفر از اعضای تیم های واکنش سریع و معاونین امداد و نجات کشور در این گردهمایی توجیهی و عملیاتی، اظهار کرد: تیم های واکنش سریع، مجموعه ای استاندارد شامل افراد آموزش دیده و با تجهیزات ضروری هستند که به هنگام حوادث باید در کوتاهترین زمان ممکن آماده و به منطقه آسیب دیده اعزام شوند.
برنامه های این گردهمایی توجیهی از شامگاه سه شنبه در گرگان آغاز شد و امروز در گنبدکاووس پیگیری می شود.

منبع: ایرنا

 

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید