قوی ترین چهره برای اداره بازارسرمایه منصوب شد | اتاق خبر
کد خبر: 361838
تاریخ انتشار: 6 مرداد 1395 - 16:01
«شاپور محمدی» دیروز(سه شنبه) با تصویب شورای عالی بورس و تایید وزیر امور اقتصادی و دارایی رئیس جدید سازمان بورس و اوراق بهادار جایگزین «محمد فطانت» شد.

اتاق خبر: فطانت صبح امروز (چهارشنبه) در مراسم غیررسمی تودیع، در جمع کارکنان بورس تهران، افزود: همیشه در دوران بحران به سازمان ها وارد می شدم، بیش از 20 سال است که در اقتصادی کشور و در شرکت های با گردش یک میلیارد دلار کار کرده ام.

وی با بیان اینکه شاخص های بازار سهام در این مدت بهبود یافت، افزود: 1.7 میلیارد دلار در شب عید برای بخش نفت در کسری از ثانیه تامین مالی کردیم.

وی با بیان اینکه نرخ سود بانکی در زمان آمدنم به بورس 22 درصد بود که کاهش یافت، اضافه کرد: مطمئنم بورس بر بانک غلبه می کند و بانک محوری در کشور به پایان می رسد.

رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار به بازگشایی پالایشگاه ها در بورس اشاره کرد و گفت: برخی، از بازگشایی پالایشگاه ها می ترسیدند و پیش بینی می کردند شاخص 11 هزار واحد سقوط کند.

وی با بیان اینکه «از همه همکاران و فعالان بازار سهام حلالیت می طلبم»، افزود: تودیع ومعارفه رسمی، هفته آینده با حضور وزیر امور اقتصادی و دارایی برگزار می شود و جلسه امروز به دلیل ناگهانی بودن تغیرات، انجام شد.

به گزارش ایلنا، در نشست دیروز شورای عالی بورس، «محمد فطانت» استعفای خود را تقدیم کرد که وزیر امور اقتصادی و دارایی آن را پذیرفت.

گفته شده دلیل اصلی استعفای فطانت، ناراحتی قلبی و فشار کاری بوده و شایعه اختلاف نظر وی با وزیر امور اقتصادی و دارایی صحت ندارد.

شورای عالی بورس همچنین «شاپور محمدی، حسن امیری، علی سعیدی، سعید فلاح پور و احمد عراقچی» را به عنوان اعضای هیات مدیره سازمان بورس انتخاب کرد.

براساس حکم وزیر امور اقتصادی و دارایی، فطانت به عنوان مشاور طیب نیا منصوب شد. وی در آذرماه سال 1393 به عنوان رییس سازمان بورس انتخاب شده بود.

شاپور محمدی پیش از این، مسئولیت معاونت اقتصادی وزارت امور اقتصادی و دارایی را عهده دار بود.

منبع:ایلنا

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید