پروژه‌های نیمه تمام شهرستان خدابنده در صف تامین اعتبار قرار دارد | اتاق خبر
کد خبر: 362697
تاریخ انتشار: 13 مرداد 1395 - 07:32
فرماندار خدابنده:
فرماندار خدابنده از اختصاص بیش از ۲۳ میلیارد و ۲۳۴ میلیون ریال از محل اعتبارات استانی، نفت خام و گاز طبیعی به این شهرستان در سال ۹۵ خبر داد

اتاق خبر: فرماندار خدابنده از اختصاص بیش از ۲۳ میلیارد و ۲۳۴ میلیون ریال از محل اعتبارات استانی، نفت خام و گاز طبیعی به این شهرستان در سال ۹۵ خبر داد و گفت: پروژه‌های نیمه تمام بالای ۵۰ درصد شهرستان خدابنده در صف تامین اعتبار قرار می‌گیرند.

 باب‌الله فتحی در نخستین جلسه کمیته برنامه‌ریزی شهرستان خدابنده اظهار داشت: برنامه‌های شهرستان در 21 فصل عنوان شده است.

وی گفت: برنامه‌ها و فصل‌های آمده در اعتبارات استانی و نفت خام و گاز طبیعی عبارت است از آموزش و پرورش، آب و فاضلاب، اداره امور عمومی، امداد و نجات، آموزش فنی و حرفه‌ای و مهارت‌آموزی، بهداشت، تحقیق توسعه در امور اقتصادی، تحقیق توسعه شهری روستای و عشایر، حمایتی، حفاظت از گونه‌های زیستی از برنامه‌های است که برای اجرا از این محل اقدام می‌شود.

فرماندار خدابنده افزود: دیگر فصول این برنامه‌ها مربوط به حمل نقل، دفاع، دین و مذهب، رسانه، صنعت و معدن، فرهنگ و هنر، کاهش آلودگی، کشاورزی و منابع طبیعی،گردشگری، منابع آب، ورزش و تفریحات است.

وی گفت: میزان اعتبارات از سال گذشته نزدیک به 33 درصد افزایش داشته است و توجه ویژه به بحث آب آشامیدنی روستاها و سایر بخش‌ها نسبت به سال‌های گذشته شده است.

فتحی ابراز کرد: امسال بیش از 23 میلیارد و 234 میلیون ریال از محل اعتبارات استانی، نفت خام و گازطبیعی به شهرستان خدابنده اختصاص یافته است.

محمدعیوضی، دبیر کمیته برنامه‌ریزی شهرستان خدابنده نیز در این جلسه عنوان کرد: در سال 95 در مجموع بیش از 23 میلیارد و 234 میلیون ریال به شهرستان خدابنده اختصاص داده شده است.

وی با اشاره به اینکه این مبلغ از محل اعتبارات استانی و فروش گاز طبیعی و نفت خام است ابراز کرد: بیش از 12 میلیارد و 169 میلیون ریال از محل فروش خام نفت و گاز طبیعی است و بیش از 11 میلیارد و 64 میلیون از محل اعتبارات استانی است.

دبیر کمیته برنامه ریزی شهرستان خدابنده با اشاره به قرار گرفتن در برنامه ششم توسعه عنوان کرد: درسال گذشته برنامه‌هادر قالب 14 فصل اعلام شده بود اما امسال تعداد فصول افزایش یافته و بعضی از برنامه‌ها که یک فصل بودند تبدیل به دو یا سه فصول شده است.

عیوضی با بیان اینکه در سال جدید برنامه‌ها در قالب 21 فصل، 51 برنامه و 152 پروژه آورده می‌شوند افزود: در سال گذشته یک سری الزامات در قانون بودجه وجود داشت که استانها موظف بودند تا آنها را رعایت کنند که این الزامات امسال برداشته شده اما ضروری است برای پروژه‌هایی که با این الزامات آغاز شده‌ و نیمه تمام مانده‌اند نیز تامین اعتبار شود.

وی با بیان اینکه محدویت اعتبارات فراوانی داریم که البته پروژه‌های نیمه تمام زیادی نیز وجود دارد خاطرنشان کرد: پروژه‌های که بالای 80 درصد پیشرفت فیزکی دارند انتخاب اول و پروژه‌های که بالای 50 درصد پیشرفت فیزکی دارند در صف تامین اعتبار قرار می‌گیرند.

دبیر کمیته برنامه‌ریزی شهرستان خدابنده تصریح کرد: پروژه‌های که کمتر از 50 درصد پیشرفت فیزیکی دارند اگر بر حسب ضرورت دارای توجیه اقتصادی و اجتماعی باشند با تایید شورای برنامه‌ریزی استان انجام می‌شود.

منبع: تسنیم

95103

نظرات
ADS
ADS
پربازدید