بازدید وزیر راه و شهرسازی از طرح توسعه فرودگاه خرم آباد | اتاق خبر
کد خبر: 363114
تاریخ انتشار: 14 مرداد 1395 - 18:43
عباس احمد آخوندی وزیر راه و شهرسازی صبح امروز پنجشنبه پس از ورود به فرودگاه خرم آباد از طرح توسعه و افزایش سطوح پروازی این فرودگاه بازدید کرد.

اتاق خبر:طرح توسعه فرودگاه خرم آباد به منظور پذیرش هواپیماهای پهن پیکر در حال اجرا است که وزیر راه و شهرسازی در بازدید از قسمت های مختلف این طرح، از نزدیک در روند اجرای آن قرار گرفت.
مدیر فرودگاه خرم آباد در این باره گفت: طرح توسعه این فرودگاه از محل اعتبارات استانی و با برآورد هزینه 520 میلیارد ریال در دست انجام است.
اسفندیار کیانی اظهار کرد: این طرح شامل تطویل باند ، توسعه محوطه فرودگاه ، اپرون (پارکینگ) ، احداث ساختمان هواشناسی، توسعه ترمینال فرودگاه و روکش باند است.
وی با بیان اینکه این طرح از سال 92 آغاز شده، بیان کرد: مقرر بود این طرح طی دو سال به پایان رسیده و آماده بهره برداری شود اما با اجرای طرح توسعه ترمینال و استفاده همزمان مسافران از این فرودگاه برای اعزام و پذیرش، اجرای طرح با تاخیر مواجه شده است
به گفته مدیر فرودگاه خرم آباد طرح روکش آسفالت این فرودگاه از نیمه تیرماه در قالب سه فاز آغاز شده است.
کیانی اظهار کرد: این طرح به مدت سه ماه عملیاتی می شود و پروازهای شرکت های هواپیمایی طی این زمان با محدودیت می توانند در فرودگاه خرم آباد نشست و برخاست داشته باشند.
وی هدف از اجرای ارتقای مقاومت و اصلاح روکش باند این فرودگاه را جلوگیری از شن زدگی، آب زدگی و ارتقای ایمنی باند اعلام کرد و گفت: پیش از این طول باند این فرودگاه سه هزار و 200 متر بوده که به تازگی حدود 420 متر به طول آن اضافه شده است که در این پروژه روکش یکسانی بر طول کل این باند ایجاد می شود.
مدیر فرودگاه خرم آباد گفت: همچنین همزمان در این طرح، سیستم روشنایی باند پس از 25 سال تعویض خواهد شد.
کیانی اظهار کرد: مدت زمان اجرای این طرح سه ماه پیش بینی شده و برای آن به 70 هزار تن آسفالت نیاز است.
به گفته وی ارتفاع روکش باند نیز 13 تا 18 سانتیمتر افزایش خواهد یافت و هزینه آن از محل اعتبارات استانی در قالب طرح توسعه فرودگاهی تامین می شود.
وی اضافه کرد: اعتبار کل طرح توسعه فرودگاهی 520 میلیارد ریال بوده و خرید، نصب و بهره برداری از سیستم روشنایی باند به عهده شرکت فرودگاه ها و ناوبری هوایی ایران است که برای آن نیز حدود 40 میلیارد ریال اعتبار در نظر گرفته شده است.
بازدید از چند طرح راهسازی، شرکت در جلسه شورای اداری وافتتاح قسمتی از چهار خطه خرم آباد - نورآباد از جمله برنامه های سفر یکروزه آخوندی به لرستان است.

منبع: ایرنا

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید