بانک صنعت و معدن تا پایان تیرماه 466 واحد صنعتی را تامین مالی کرد | اتاق خبر
کد خبر: 363174
تاریخ انتشار: 15 مرداد 1395 - 00:55
مدیرعامل بانک صنعت و معدن گفت: در چهار ماهه نخست امسال تامین مالی 466 واحد صنعتی کشور از سوی این بانک به میزان پنج هزار و 600 میلیارد ریال انجام شد و تسهیلات آن اعطا شد.

اتاق خبر: علی اشرف افخمی در نشست سرپرستان استانی شعبه های بانک صنعت و معدن در تهران افزود: فعالیت در زمینه تحقق طرح رونق تولید در قالب یک کار گروهی امکانپذیر است و با وجود همه چالش ها، باید واقع بینانه به آن نگریست و برای دستیابی به اهداف به تلاش نیاز است.

وی اضافه کرد: این بانک به واحدهایی تسهیلات می دهد که بازار داشته باشند، شغل ایجاد کنند، صادرات محور باشند و منابع مالی را در زمینه مورد قرارداد مصرف کنند.

به گفته افخمی، در سال 1386 بانک صنعت و معدن 21 هزار میلیارد ریال سرمایه داشت که در آن زمان با دو میلیارد دلار برابر بود. میزان ریالی این سرمایه تاکنون ثابت مانده، با این تفاوت که با افزایش بهای دلار ارزش سرمایه بانک به 700 میلیون دلار کاهش یافته است.

وی اعلام کرد: این بانک 2.1 درصد سپرده نزد همه بانک های کشور را در اختیار دارد و توانسته است 11 درصد از تسهیلات اعطایی به صنایع را به خود اختصاص دهد.

وی سهم بانک صنعت و معدن از سپردهای بانک های توسعه ای و میزان تسهیلات دهی میان این بانک ها را به ترتیب 5.3 درصد و 17 درصد بیان کرد.

وی افزود: بانک صنعت و معدن در سال های 1393 و 1394 طرح های بزرگ مانند نیروگاه ها، طرح های فولادی، داروسازی، کاشی سازی، خطوط زیرساخت راه آهن و... را بیش از 10 میلیارد دلار تامین کرده است.

افخمی گفت: سه ماهه نخست امسال 24 طرح کوچک و متوسط با استفاده از تسهیلات بانک صنعت و معدن به بهره برداری رسیده و برای کشور شغل ایجاد کرده است.

وی تاکید کرد: بانک صنعت و معدن با بیش از 10 هزار واحد تولیدی همکاری دارد و با واحدهایی که فعالیت های بانکی خود را از طریق این بانک انجام دهند، همکاری می کند.

افخمی منابع نامتوازن و ثبات میزان سرمایه، استمهال بدهی ها و لزوم تسریع بازپرداخت منابع تامین شده از صندوق توسعه ملی را در مقایسه با مدت دار بودن بازپرداخت بدهی شرکت های صنعتی، از مشکلات این بانک توصیف کرد.

منبع:ایلنا

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید