فروشنده 12 واحد مسکونی به 36 نفر در البرز دستگیر شد | اتاق خبر
کد خبر: 363339
تاریخ انتشار: 16 مرداد 1395 - 14:37
فرمانده انتظامی استان البرزاعلام کرد: فردی که 12 واحد مسکونی را در این استان به 36 نفر فروخته بود ، دستگیر شد.

به گزارش اتاق خبر، سردار بخشعلی کامرانی صالح روز شنبه گفت: فردی با مراجعه به پلیس آگاهی شهرستان البرز مدعی شد مدتی پیش یک واحد آپارتمانی را ازشخصی خریداری کرده و پس از مدتی با مراجعه به واحد مسکونی خود ساکنان دیگری را در آن واحد ساختمانی مشاهده می کند و متوجه فروش این واحد آپارتمان به چندنفر دیگر شده است.
وی افزود: ماموران انتظامی بلافاصله بررسی موضوع را به طور ویژه در دستورکار خود قرار دادند و حین رسیدگی به این پرونده، مالک ساختمان مراجعه و بیان داشت که با آقای (ع.الف) به صورت مشارکتی اقدام به ساخت مجتمع مذکور کردیم و به تازگی متوجه شدم آقای (ع.الف) ، هم واحدهای خود و هم واحدهای متعلق به من را به چندین نفر فروخته است.
فرمانده انتظامی البرز بیان کرد: ماموران با پیگیری و بازجویی های بعدی متوجه شدند تعداد 36 نفر با همین عنوان پرونده هایی را تشکیل و از این فرد کلاهبردار شکایت دارند.
کامرانی صالح با بیان اینکه پرونده فروش مال به غیر به طور ویژه در دستور کار پلیس آگاهی قرار گرفت، افزود: پس از پیگیری های بعدی مشخص شد متهم تمام واحدهای فروخته شده را به شرکای تجاری خود واگذار کرده و راه های منتهی به خود را از بین برده است.
وی اظهار داشت: با تلاش ماموران پلیس آگاهی و انجام اقدامات فنی مشخص شد متهم با پول حاصله از فروش واحدهای این مجتمع مسکونی اقدام به تهیه تجهیزات ساخت مواد مخدر در شهرستان اسلامشهر کرده است.
سردار کامرانی صالح گفت: بلافاصله تیمی مجرب از ماموران پلیس آگاهی شهرستان فردیس با اخذ نیابت قضائی و در یک عملیات غافلگیرانه متهم و دیگر همدستانش را دستگیر و برای انجام تحقیقات به پلیس آگاهی منتقل کردند.
وی ادامه داد : متهم طی بازجویی های ماموران اظهار داشت ؛ 12 واحد آپارتمان را به 36 نفر فروختم.
کامرانی صالح گفت: در ادامه اعترافات متهم آمده است که یک مجتمع در حال ساخت که سازنده آن نیز خودم بودم و دارای 6 طبقه 6 واحدی بود را بدون هماهنگی با مالک زمین ساختمان و با تغییر ضلع های جغرافیایی و کدپستی در مبایعه نامه ها، و گرفتن کد رهگیری ،توانستم به چندین نفر بفروشم و حدود 25 میلیارد ریال از این راه به دست آوردم.
فرمانده انتظامی استان البرز خاطر نشان کرد: پس از انگشت نگاری از متهم و مشخص شدن سوابق متعدد کیفری وی مبنی بر جعل و کلاهبرداری، پرونده تشکیل و با دستور مقام قضائی متهم روانه زندان شد.

منبع: ایرنا

94104

نظرات
ADS
ADS
پربازدید