پویش خرید کالای ایرانی به راه می افتد | اتاق خبر
کد خبر: 363867
تاریخ انتشار: 18 مرداد 1395 - 19:32
رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی استان زنجان گفت: پویش خرید کالای ایرانی، برای حمایت از تولید داخلی در مدتی محدود در این استان به راه می افتد.

اتاق خبر: غلامحسین جمیلی افزود: امسال به نام اقتصاد مقاومتی نامگذاری شده است و یکی از مفاهیم این موضوع تقویت تولید ملی محسوب می شود.
وی یادآورشد: تقویت تولید ملی زمانی رخ می دهد که بتوان تقاضا برای تولید ملی را ارتقا داد.
جمیلی اظهار کرد: صادر کنندگان باید متوجه باشند که ایران یک بازار 80 میلیون نفری دارد که نمی توان نسبت به آن بی توجه بود.
رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی استان زنجان گفت: نمی توان این بازار 80 میلیون نفری را کنار گذاشت و سراغ بازار کشورهایی رفت که 5 تا 6 میلیون نفر جمعیت و تفاوت های فرهنگی بسیاری با فرهنگ ایران دارد.
وی خاطرنشان کرد: متعصبانه ترین کار این است که خود تولیدکنندگان و مصرف کنندگان سراغ کالای تولید داخل بروند.
جمیلی ادامه : از طرفی ما الگوهای متعددی در کشور داریم که طی مرور زمان تبدیل به یک رویه و عادت برای مردم شده است در حالی که در ابتدا این میزان استقبال از آن ها نبود.
رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی استان زنجان گفت: به نظر حداقل با برگزاری یک پویش می توان، مردم را برای مدت کوتاهی تشویق به خرید کالاهای مصرفی ایرانی کرد.
به گزارش ایرنا، وی به ادعای برخی از شهروندان مبنی بر پایین بودن کیفیت کالاهای ایرانی اشاره و اضافه کرد: حداقل برای یک هفته مردم می توانند همین اجناس را استفاده کنند تا تولیدکننده نیز برای بهبود کیفیت کالای خود تشویق شود.
جمیلی با بیان اینکه هنوز زمانی برای برگزاری این پویش تعیین نشده است، برنامه ریزی برای اجرای موفق آن را لازم خواند.

منبع: ایرنا

95103

نظرات
ADS
ADS
پربازدید