تبریزى‌ها چه مدل خودروهایى سوار می‌شوند؟ | اتاق خبر
کد خبر: 364317
تاریخ انتشار: 20 مرداد 1395 - 15:26
چند سالى است که تبریز در حوزه منطقه آزاد ارس قرار گرفته و همین امر باعث شده تا این شهر بورس خودروهایى شود که برخى از آنها را در پایتخت هم نمیتوانیم بیابیم.

به گزارش اتاق خبر ،چند سالى است که تبریز در حوزه منطقه آزاد ارس قرار گرفته و همین امر باعث شده تا این شهر بورس خودروهایى شود که برخى از آنها را در پایتخت هم نمیتوانیم بیابیم.
اگر براى گشت و گذار پا به خیابان هاى تبریز بگذاریم، میتوانیم خودروهاى زیادى را ببینیم که با پلاک منطقه آزاد ارس در حال تردد هستند.

در بازار منطقه آزاد، بیشترین سهم پلاک منطقه آزاد به خودروهاى کره اى رسیده است. هیونداى توسان، سانتافه ٢۴٠٠، سانتافه ٣٣٠٠، گرند سانتافه ٣٣٠٠، سوناتاى توربوشارژ، هیونداى سولاریس، کیا اپتیما ٢ لیتر، کیا اپتیما ٢۴٠٠، سورنتو نیو فیس، کیا سراتو نیو فیس، اسپرتیج نیوفیس و برخى مدل هاى سانگ یانگ از این دسته خودروها هستند که در منطقه آزاد پلاک میشوند.

اما جذاب ترین بخش این بازار را خودروهاى آمریکایى تشکیل مى دهند. این خودرو ها محبوبیت زیادى در میان تبریزى ها دارند اما بر خلاف این همه محبوبیت و قیمت به نسبت مناسب آنها، بازار دسته دوم پر رونقى ندارند و مشترى خاص خود را میطلبند.

خودروهاى آمریکایى در واقع وجه تمایز بازار مناطق آزاد با سایر مناطق هم هستند که جذابیت بیشترى هم نسبت به سایر مناطق دارند اما جالب تر از همه ى این ها، شاید این موضوع باشد که در کنار این همه خودروى آمریکایى و کره اى، خودروهاى چینى هم نظیر جیلى و برلیانس در تبریز میتوان پیدا کرد که با پلاک منطقه آزاد در سطح شهر تردد میکنند.

حال کدام خودروهاى داراى پلاک منطقه آزاد را در خیابان ها رویت میکنیم؟

وقتى وارد شهر تبریز میشویم، براى یافتن خودروهاى پلاک ارس، نیازى نیست شهر را جست و جو کنیم. خودروهایى مانند کیااپتیما، هیونداى سانتافه و هیونداى گرند سانتافه، فورد اج، جیپ گرند چروکى به تعداد قابل توجهى در سطح شهر تردد میکنند و با کمى گشت و گذار در خیابان آنها را میتوانیم چندین بار ببینیم.

اما خودروهایى هم هستند که همیشه شانس دیدار آن ها وجود ندارد و ممکن است این خودروها ماهى ١ بار آسفالت خیابان هاى تبریز را لمس کنند. خودروهایى نظیر لامبورگینى اونتادور، رولزرویس ریس، بنتلى کنتینانتال و مازراتى گرن توریزمو. پس اگر روزى یکى از این خودروها را اتفاقى در تبریز دیدید، بسیار خوش شانس هستید!

و اما اگر دنبال ماسل کار هاى تبریز هستید، بهتر است شب به بلوار هاى بالاى شهر تبریز سرى بزنید تا انواع فورد ماستنگ، شورولت کامارو، دوج چارجر، دوج چلنجر،کرایسلر ٣٠٠ و همینطور خودروهاى خاصى مانند پژو RCZ، مینى کوپر S، بنز S550 و… را ملاقات کنید.

منبع:اسب بخار

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید