عاشورزاده اولین هوگوپوش ایران در شیاپ‌چانگ المپیک | اتاق خبر
کد خبر: 365443
تاریخ انتشار: 26 مرداد 1395 - 22:59
زمان دقیق مبارزات تکواندوکاران المپیکی مشخص شد
قرعه‌کشی تکواندو در بازی‌های المپیک برگزار شد و فرزان عاشورزاده اولین نماینده ایران در المپیک خواهد بود.

فرزان عاشورزاده

به گزارش اتاق خبر، به نقل از ایسنا، مبارزات تکواندو در المپیک از روز چهارشنبه (27 مردادماه) و از ساعت 16:30 به وقت ایران، به مدت چهار  روز در سالن «کاریوکا 3» در منطقه بارا برگزار خواهد شد که در جلسه سرپرستان و مربیان تکواندو در بازی‌های المپیک، قرعه‌کشی چهار وزن زنان و مردان نیز براساس رنکینگ المپیکی ورزشکاران انجام شد. البته حریفان نمایندگان ایران در این دوره براساس آخرین رنکینگ اعلام شده، مشخص شده بود،‌ اما در این جلسه زمان دقیق مبارزات نیز تعیین شد.

در روز اول مبارزات تکواندو در بازی‌های المپیک ریو (چهارشنبه 27 مرداد ماه)، هوگوپوشان اوزان 49- کیلوگرم زنان و 58- کیلوگرم مردان برروی شیاپ‌چانگ می‌روند که فرزان عاشورزاده نماینده ایران خواهد بود. فرزان با رنکینگ یک المپیکی و جایگاه اول در جدول قرعه، در اولین دیدار باید به مصاف «عمر حجامی» از مراکش برود، این تکواندوکار مراکشی با مدال طلای مسابقات کسب سهمیه المپیک در قاره آفریقا مجوز شرکت در بازی‌های المپیک ریو را گرفت و تاکنون با عاشورزاده مبارزه نداشته است. نماینده وزن 58- کیلوگرم کشورمان در صورت برتری در این دیدار باید با برنده دیدار اسپانیا و چین مبارزه کند.

اولین مبارزه فرزان عاشورزاده ساعت 18:15 به وقت ایران انجام می‌شود.

اما در روز دوم (پنجشنبه – 28 مردادماه)، تکواندوکاران دو وزن 57- کیلوگرم زنان و 68- کیلوگرم مردان به مصاف حریفانشان خواهند رفت که کیمیا علیزاده بعنوان نماینده ایران رو در روی رقبایش قرار می‌گیرد. طبق قرعه‌کشی انجام شده، کیمیا با رنکینگ 21 المپیکی و جایگاه دهم در جدول قرعه‌، باید در مبارزه اول با «انا زانینوویک» از کرواسی دیدار کند. این تکواندوکار با تجربه کروات، سابقه حضور در المپیک را دارد که البته موفق به کسب مدال نشده است. او طلای مسابقات قهرمانی جهان 2011، دو مدال نقره مسابقات قهرمانی جهان در سال 2007 و 2012 و برنز مسابقات قهرمانی جهان در سال 2015 را در کارنامه‌اش دارد. «آنا زانینوویک» از طریق رنکینگ سیستم به بازی‌های المپیک ریو راه پیدا کرد. کیمیا در صورتی که در این بازی سخت و نفس‌گیر برنده شود، باید با برنده اسپانیا و تایلند مبارزه کند. مبارزه کیمیا علیزاده با نماینده کرواسی ساعت 19 به وقت ایران انجام خواهد شد.

در روز سوم پیکارهای تکواندو (جمعه - 29 مرداد ‌ماه)، نمایندگان اوزان 67- کیلوگرم زنان و 80- کیلوگرم مردان برروی شیاپ‌چانگ خواهند رفت. مهدی خدابخشی که نماینده ایران در این روز است با رنکینگ یک المپیکی و جایگاه اول در جدول قرعه، باید در گام نخست با «میگوئل فریرا» از هندوراس مبارزه کند. نماینده هندوراس با سهمیه وایلد کارت در المپیک حضور دارد. خدابخشی در صورت شکست این ورزشکار با برنده دیدار آذربایجان و مالی رقابت خواهد کرد. نماینده ایران، مهدی خدابخشی در اولین گام ساعت 18:15 به وقت ایران برگزار می‌شود.

اما پرونده مسابقات تکواندو در بازی‌های المپیک ریو، شنبه (30 مرداد ‌ماه) با مبارزات تکواندوکاران اوزان 67+ کیلوگرم زنان و 80+ کیلوگرم مردان، بسته می‌شود که سجاد مردانی از ایران برروی شیاپ‌چانگ می‌رود. سجاد با رنکینگ سه ‌ المپیکی و جایگاه دوم در جدول قرعه، باید در نخستین گام رو در روی «پیتا تافاتوفوا»، پرچمدار خبرساز کاروان تونگا قرار بگیرد. این ورزشکار 33 ساله با مدال طلای مسابقات کسب سهمیه المپیک در قاره اقیانوسیه مجوز شرکت در المپیک را بدست آورد. مردانی در صورتیکه این مبارزه را با موفقیت پشت سر بگذارد باید به مصاف برنده دیدار گابن و انگلیس برود. مبارزه سجاد مردانی و تکواندوکار تونگا ساعت 18:45 به وقت ایران انجام خواهد شد.

انتهای پیام/

کد: 94108

نظرات
ADS
ADS
پربازدید