کشورهای محروم وزنه برداری تا ماه اکتبر مشخص می‌شوند | اتاق خبر
کد خبر: 365795
تاریخ انتشار: 28 مرداد 1395 - 17:40
تاماش آیان، رییس فدراسیون جهانی وزنه‌برداری تضمین کرد که بعد از بازی‌های المپیک وزنه‌برداری روسیه، بلاروس و قزاقستان یک سال محرومیت خواهند داشت. او اعلام کرد که تا ماه اکتبر کشورها محروم مشخص خواهند شد.

تاماش آیان

به‌ گزارش ‌اتاق خبر، به نقل از ایسنا، پیش از این فدراسیون جهانی وزنه‌برداری اعلام کرده بود کشورهایی که سه یا بیش از سه نمونه دوپینگ داشته باشند، یک سال محروم خواهد شد.

انتظار می رفت برای المپیک ریو محرومیت‌ها اتفاق بیافتد اما کمیته‌ بین‌المللی المپیک (IOC) اعلام کرد پروسه قانونی بیشتر به طول می‌انجامد و برای کمیته‌ مقدور نیست که برای  المپیک این محرومیت‌ها را اعمال کند.

تاماش آیان به آژانس خبری فرانسه گفت: بعد از بازی‌های المپیک ما این کشورها را محروم می‌کنیم. تضمین می‌دهم این کشورها، روسیه، قزاقستان و بلاروس هستند.

وزنه‌برداری روسیه به دلیل دوپینگ سیستماتیک در این کشور به صورت کامل از  المپیک محروم شد. در  المپیک ریو قزاقستان پنج مدال گرفت و بلاروس نیز دو مدال نقره کسب کرد. تردیدهایی درباره این عملکرد وجود دارد.

چهار وزنه‌بردار قزاق که در مسابقات  المپیک مدال طلا کسب کرده بودند دوپینگ مثبت داشتند که یکی از آنها ایلیا ایلین بود. آیان پیش‌بینی کرد محرومیت این کشورها به صورت رسمی در پایان ماه سپتامبر یا اوایل اکتبر اعلام می‌شود.

تاماش آیان در ادامه افزود: هنوز بررسی‌ها تمام نشده است. منتظر اطلاعات بیشتر هستم. فکر می‌کنم که کشورهای بیشتری محروم شوند. امیدواریم که وزنه‌برداری پاک باشد. احتمالا در پایان ماه سپتامبر یا اوایل اکتبر اعلام می‌کنیم که چه کشورهایی محروم می‌شوند.

انتهای‌ پیام/

کد: 94108

نظرات
ADS
ADS
پربازدید