دو طلای تکواندو به چین و کره جنوبی رسید | اتاق خبر
کد خبر: 365877
تاریخ انتشار: 29 مرداد 1395 - 02:06
در پایان روز نخست از رقابت‌های تکواندوی المپیک ۲۰۱۶ ریو، تکواندوکاران چین و کره جنوبی مدال‌های طلا را از آن خود کردند.

اتاق خبر: چهارشنبه در روز نخست رقابتهای تکواندوی المپیک ۲۰۱۶ برزیل و در حالی که«توماس باخ» رئیس کمیته بین المللی المپیک برای تماشای این مبارزات به سالن «کاریوکا»ی ۳ رفته بود، تکواندوکاران چین وکره جنوبی مدالهای طلای دو وزن ۵۸- کیلوگرم مردان و ۴۹- کیلوگرم زنان را به خود اختصاص دادند. 

در بخش مردان از میان نفرات اول تا ششم رنکنیگ که با سهمیه مستقیم جواز حضور در المپیک را کسب کرده بودند تنها نماینده کره جنوبی به نشان برنز دست یافت و سایر تکواندوکاران از دور رقابتها حذف شدند.

«ژائو شو» چینی با رنکینگ هشت دنیا با برتری مقابل «تروتسا» از اسپانیا، «الحجمی» از مراکش، «ناوارو» از مکزیک و «نانپراب» از تایلند به نشان طلا دست یافت. تکواندوکار تایلندی نقره گرفت و «کیم تائه هون» با رنکینگ ۲ جهان به همراه «لئوزیتو» از دومنیکن به نشان برنز مشترک دست پیدا کردند.

فرزان عاشورزاده نماینده کشورمان در این وزن همان دور نخست در پیکار با تکواندوکار مراکشی ۴ بر۳ نتیجه را واگذار کرد و از دور رقابتها کنار رفت. «لوانت تونکات» آلمانی،  «روی براگانسا» از پرتغال با رنکنیگ سه جهان، «تکسیرا» از برزیل و «محمد کتبی» از بلژیک نایب قهرمان جهان با رنکنیگ ششم جهان نیز از جمله نامدارانی بودند که با شکست برابر رقبا از دست یابی به مدال بازماندند. 

در وزن ۴۹- کیلوگرم زنان، «کیم سوهای» از کره جنوبی به نشان طلا دست یافت. «بوگدانویچ» از صربستان به نشان نقره دست پیدا کرد و «آباکاروا» از آذربایجان در کنار «وانگ پتانکیت» از تایلند به نشان برنز مشترک دست پیدا کردند. «جینگ وو» نفر یک رنکینگ جهانی و دارنده دو مدال طلای المپیک از چین که برای کسب سومین مدال طلای خود راهی ریو شده بود با دو شکست پیاپی توفیقی در کسب مدال نداشت.

رقابتهای تکواندو امروز با مبارزات وزن ۵۷- کیلوگرم زنان و ۶۸- کیلوگرم مردان دنبال می شود که ایران در بخش زنان نماینده خود را به دیدار رقبا می فرستد. کیمیا علیزاده دور نخست در یک دیدار سخت باید با «آنا زانانویچ» از کرواسی پیکار کند. این تکواندوکار دارنده چهار مدال طلا، نقره و برنز قهرمانی جهان و قهرمان اروپاست که در مسابقات جهانی ۲۰۱۵ روسیه در کنار نماینده کشورمان روی سکوی سوم ایستاد. 

بانوی تکواندوکار کشورمان در صورت برتری در این دیدار باید با برنده مبارزه اسپانیا و تایلند مبارزه کند. در قسمت بالای این جدول هم مصر، کلمبیا، تونس و ژاپن حضور دارند. علیزاده در صورت کسب دومین پیروزی خود در مرحله نیمه نهایی به احتمال فراوان «هامادا» نفر سوم رنکنیگ جهانی از ژاپن را پیش رو خواهد داشت. 

سی و یکمین دوره بازیهای المپیک با حضور بیش از ۱۰ هزار ورزشکار از ۲۰۶ کشور از ۱۵ تا ۳۱ مردادماه به میزبانی شهر ریودوژانیرو برزیل در جریان است. کاروان ورزش ایران در دوره قبل که به میزبانی لندن برگزار شد با کسب ۱۲ مدال (۴ طلا، ۵ نقره و ۳ برنز) به عنوان هفدهمی دست پیدا کرد.

منبع: مهر

95103

نظرات
ADS
ADS
پربازدید