کارآفرینی، اصل مهم در تولید ثروت ملی | اتاق خبر
کد خبر: 366206
تاریخ انتشار: 30 مرداد 1395 - 14:06
غلامحسین جمیلی در گفت و گو با اتاق خبر تاکید کرد
غلامحسین جمیلی معتقد است با توجه به جمعیت زیاد جوانان ضروری است ظرفیت هایی را برای بهره وری بهتر از این نیروی انسانی فراهم کنیم.

اتاق خبر-گروه اقتصادی: رییس کمیسیون جوانان، کارآفرینی وکسب و کار نوین و دانش بنیان اتاق بازرگانی ایران در خصوص این کیمسیون توضیح داد: این کمیسیون میان سایر کمیسیون های اتاق ایران به تازگی تشکیل شده است و در سال اول فعالیت خود توانسته عملکرد نسبتا قابل قبولی داشته باشد.

غلامحسین جمیلی با تاکید بر اینکه در جلسات کمیسیون اشتغال به شکل فراگیر مطرح می شود گفت: علوم دانش بنیان جزو ضروریت هایی است که در حال حاضر در کشور مورد توجه قرار گرفته، از این حیث کمیسیون توانسته نقش مهمی را در میان دیگر کمیسیون های اتاق ایفا کند و به این لحاظ مسئولیت برجسته تری بر عهده دارد.

وی افزود: موضوعی که وجود دارد این است که پیش از این بخش خصوصی به بحث جوانان، کارآفرینی و دانش بنیان وارد نشده بود که خوشبختانه در هر سه اولویت اصلی کمیسیون توانسته ایم اقدامات خوبی را انجام دهیم و به دستاوردهای قابل قبولی دست یابیم.

رییس اتاق بازرگانی استان زنجان اظهار داشت: در بخش دانش بنیان توانسته ایم با حضور پررنگ در تشکیلات مرتبط با این بحث اعم از معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و سایر دستگاه های ذی ربط نقش عمده ای را در جهت دهی به کارهای عملیاتی ای که در دستگاه های مختلف برنامه ریزی می شود داشته باشد، این سهم را در راستای منفعت جویی بخش خصوصی دنبال کرده ایم.

وی با اشاره به اینکه بحث دانش بنیان برای بسیاری از واحدهای تولیدی و صنعتی داخلی ناآشنا است گفت: این بخش جدیدی است که مورد توجه دولت است لذا تعامل همه جانبه ای دارد که قطعا باید مرحله به مرحله پایش و ارزیابی شود.

جمیلی تشریح کرد: در این کمیسیون سعی شده است تا با جمع آوری مطالبات و انتظارات فعالان این بخش آن ها را در قالب گزارشات همگن و همشکل دسته بندی شود و از طریق اتاق بازرگانی ایران به دستگاه های مرتبط منعکس کنیم.

رییس کمیسیون  جوانان، کارآفرینی وکسب و کار نوین و دانش بنیان گفت: با توجه به اینکه زمان زیادی از شکل گیری این  کمیسیون نمی گذرد توانسته جایگاهی میان ذی نفعان این بخش پیدا کند که مطمئنا طی سال های آینده فعالیت های آن می تواند به برنامه و دستاوردهای مهمتری دسترسی پیدا کند .

وی درباره برنامه های این کمیسیون اذعان داشت: پس از تعیین الویت ها و چشم اندازها امروز به مرحله اجرایی کردن بخش عمده ای از آن ها رسیده ایم؛ در بحث کارآفرینی هم اقدامات خوبی انجام شده است و در تلاش هستیم تا بتوانیم فرهنگ کارآفرینی را در کشور نهادینه کنیم که به تبع آن نقش مهمی در تولید ثروت ایفا می شود.

جمیلی با تاکید بر اینکه این کمیسیون در اتاق های شهرستان شکل نگرفته است تصریح کرد: ما طی مکاتباتی که با  اتاق های متعدد داشتیم خواستار آن شده ایم که جوان ترین عضو هیات نمایندگان خودو یا یکی از اعضای فعال و علاقه مند به این حوزه را به کمیسیون ما معرفی کنند و در حال حاضر از 10 استان نمایندگانی در این کمیسیون شرکت و مسائل را پیگیری می کنند.

 95103ت

نظرات
ADS
ADS
پربازدید