انتقاد 26 نماینده به عملکرد وزیر راه | اتاق خبر
کد خبر: 36630
تاریخ انتشار: 2 بهمن 1391 - 11:07

26 نماینده‌ی مجلس شورای اسلامی در نامه‌ای خطاب به رئیس مجلس نسبت به عملکرد وزیر راه در حوزه‌ی مسکن مهر اعلام انتقاد کردند و خواستار تهیه‌ی گزارشی از سوی مجلس در این رابطه شدند.

به گزارش اتاق نیوز، در این نامه خطاب به علی لاریجانی رئیس مجلس آمده است: احتراما ما امضا کنندگان نسبت به عملکرد وزیر راه و شهرسازی در حوزه مسکن مهر به دلایل ذیل معترض بودیم و معتقدیم استنکاف از اجرای قانون و اجرای ناقص قانون توسط وزیر صورت گرفته است لذا خواهشمندم دستور فرمایید بر اساس ماده 236 آیین نامه داخلی مجلس اقدام لازم به عمل آید.

1- مجموع منابع مسکن مهر چه میزان از منابع مالی مرتبط با اعتبار مالی کشور بوده و با چه مجوزی انجام شده و در چه سرفصل‌هایی صورت گرفته است؟

2- اعتبارات بخش بانکی کشور در مسکن مهر چه میزان از اعتبارات بانکی بوده است و نحوه وصول و تنظیم منابع مذکور به چه نحوی تعریف شده است؟

3- دلایل مصرف منابع عمومی که قبل از مسکن مهر جهت اقشار آسیب پذیر و کم درآمد لحاظ شده و در مسکن مهر هزینه شده است چه بوده است؟

4- حجم آورده منابع مالی متقاضیان مسکن مهر و تغییرات، جدول زمان بندی و میزان نهایی منابع با چه دستورالعملی انجام شده است؟

5- نحوه واگذاری قیمت تمام شده واقعی واحدهای مسکونی با احتساب سایر خدمات جانبی ارائه شده به هر نحوه ممکن از طریق سیستم دولتی و خدمات جانبی آن چگونه بوده است؟

6- نحوه انتخاب واگذاری جهت اجرا به افراد حقیقی و حقوقی و کلیه‌ی امور مربوط به مسکن مهر؟

7- نوع طراحی ، سطح برخورداری از تجهیزات و نیازهای شهری؟

8- انتخاب محل ساخت و توزیع جمعیت در کشور؟

مطالب مرتبط
نظرات
ADS
ADS
پربازدید