جذب نیروهای بومی در اولویت برنامه های شرکت آذرفلزان | اتاق خبر
کد خبر: 366419
تاریخ انتشار: 31 مرداد 1395 - 13:37
علی اکبریان در گفتگو با اتاق خبر اعلام کرد:
مدیرعامل شرکت تولید آذرفلزان معتقد است خصوصی سازی دولت نقش موثری در برنامه ریزی و عملکرد شرکت های بخش خصوصی داشته است.

اتاق خبر-گروه اقتصادی: علی اکبریان در گفتگو با اتاق خبر گفت: این شرکت تولیدکننده سازه های سنگین فلزی خطوط نفت و گاز و پتروشیمی، سیمان و فولاد است و فعالیت خود را از سال1370 شروع کرده است.

علی علی اکبریان تصریح کرد: پیش از این مالکیت شرکت به شکل خصولتی بود اما با  توجه به اقداماتی که دولت به منظور خصوصی سازی انجام داد در سال 90 به بخش خصوصی واگذار شد و این موضوع  باعث شد فعالیت های این مجموعه یک دست شود.

وی با اشاره به اینکه این شرکت در آغاز کار به شیوه های سنتی فعالیت می کرد اظهار داشت: در سنوات گذشته به تبع شرایط موجود مشکلاتی بر سرراه تولید وجود داشت لذا برنامه هایی را در راستای انتقال سبک تولید به شکل مدرن در دست اجرا است.

علی اکبریان توضیح داد: بسیاری از ابزار و ماشین آلاتی که در دست داشتیم قدیمی و از کار افتاده بود که این دغدغه  موجب می شد در طرح های تولیدی با مشکل رو به رو شویم و راندمان تولید کاهش یابد؛ بنابراین در اغلب موارد به نتیجه مورد نظر نمی رسیدیم .

وی افزود: طی طرح هایی که به منظور انتقال شیوه های تولیدی به سبک مدرن دنبال می شود توانسته ایم بسیاری از این ماشین آلات را جایگزین کنیم.

مدیرعامل شرکت تولید آذرفلزان اذعان داشت: یکی از اهدافی که این مجموعه دنبال می کند این است که بتوانیم از نیروهای بومی استفاده کنیم و در این راستا در جذب نیرویی که اخیرا توسط این مجموعه صورت گرفت بیش از 80 درصد افراد بومی بکارگرفته شدند. ما در تلاش هستیم که با تربیت و آموزش این افراد مانع مهاجرت یا اتلاف نیروی انسانی شویم.

علی اکبریان گفت: در شرایط اقتصادی فعلی برای برخی شرکت ها به دلیل مسائل مالیاتی مشکلاتی به وجود آمد اما مجموعه آذرفلزان توانست با همکاری واحدهای دولتی و خصوصی آنها را پشت سربگذاریم.  

وی تصریح کرد: مجموعه پیش بینی شده برای آذرفلزان استفاده بهینه از انرژی را مد نظر داشت تا از این طریق بتواند جایگاه مستقلی در تولید داشته باشد. به این منظور طی پیگیری هایی که کارشناسان مجموعه انجام داده اند به این نتیجه رسیدیم که ما می توانیم در سطح کوچک تولید انرژی برای مصرف شرکت و فروش داشته باشیم.

مدیرعامل شرکت تولید آذرفلزان در پایان افزود: انتظار داریم دولت با اصلاح بعضی قوانین مانند قوانین مالیاتی، بیمه، قونین بانکداری و دارایی بتوانیم هدف واحدی را دنبال کنیم و به نتیجه برسیم.

95103ت

نظرات
ADS
ADS
پربازدید