محرومیت تیم ملی نوجوانان هندبال از رقابت‌های آسیایی 2018! | اتاق خبر
کد خبر: 369214
تاریخ انتشار: 15 شهریور 1395 - 19:02
حضور نیافتن تیم ملی هندبال نوجوانان در هفتمین رقابت‌های آسیایی در بحرین منجر به محروم شدن این تیم در دور بعد این رقابت‌ها و جریمه سنگین مالی خواهد شد.

به گزارش اتاق خبر، به نقل از ایسنا، هفتمین دوره رقابت‌های هندبال قهرمانی نوجوانان آسیا از ششم تا 15 شهریورماه (27 آگوست تا 5 سپتامبر) به میزبانی بحرین و با حضور کشورهای ازبکستان، چین، کره جنوبی، قطر، بحرین، عربستان، ژاپن، هنگ کنگ و عراق برگزار شد و دو تیم اول یعنی بحرین و ژاپن جواز حضور در مسابقات قهرمانی جوانان جهان2017 گرجستان را به دست آوردند. تیم ایران نیز در قرعه‌کشی این رقابت ها حضور داشت و درست چند ساعت مانده به اعزام، به دلیل مسائل امنیتی از رفتن به این رقابت‌ها انصراف داد.

محرومیت و جریمه سنگین هندبال ایران

این لغو سفر و حضور نیافتن در هفتمین دوره از رقابت‌های آسیایی بحرین تبعاتی برای تیم ایران دارد. تیم ملی نوجوانان ایران که بعد از قرعه‌کشی و در واقع ساعاتی قبل از آغاز هفتمین دوره از رقابت‌های آسیایی حضور نیافتن خود را اعلام کرده بود، براساس اعلام فدراسیون هندبال آسیا، طبق قوانین و آیین‌نامه جرایم فدراسیون هندبال آسیا، از حضور در هشتمین دوره رقابت‌های آسیایی نوجوانان 2018 محروم و همچنین جریمه مالی سنگینی را نیز باید پرداخت کند.

مهدی رهبری سرمربی تیم ملی نوجوانان در مورد محرومیت تیم نوجوانان گفت: من کاملاً به این موضوع اشراف ندارم اما طبق آیین نامه‌ها هرتیمی که از نرفتن به مسابقات رسمی منصرف شود، متحمل یک دوره محرومیت از دوره‌های بعدی آن رقابت‌ها و همچنین هزینه مالی بالایی خواهد شد. البته ممکن است با آوردن دلایل موجه نامه‌نگاری، مکاتبات و رایزنی با فدراسیون آسیا به‌توان آنها را نسبت به محرومیت منصرف کرد. اما آن چیزی که به طور معمول در آیین‌نامه‌ها وجود دارد جریمه مالی به علاوه‌ محرومیت است.

رهبری در ادامه خاطر نشان کرد: جدای این موضوع محرومیت، مشکل اصلی این است که اعضای این تیم و کادر فنی یکسال تمام به شوق رسیدن به یک هدف تلاش کردند که این تلاش بی ثمر مانده است. آینده‌ی این تیم طلایی چه خواهد شد؟ رها شدن این تیم تا دو سال بعد و حضور مجدد این تیم در رقابت‌های آسیایی جوانان، محرومیت بزرگتری برای آینده هندبال خواهد بود.

 


با وجودی که تیم‌های پایه می‌تواند در رشد هرچه بیشتر رشته‌های ورزشی موثر باشد، اما تیم ملی نوجوانان برای چهارسال از حضور در رقابت‌های رسمی محروم شد که می‌تواند صدمات جبران‌ناپذیری به آینده رشته هندبال وارد سازد.

ایران در شش دوره از رقابت‌های قهرمانی نوجوانان آسیا تجربه حضور در تمام ادوار و همچنین میزبانی یک دوره از این رقابت‌ها را داشته است. ایران در مجموع شش دوره از رقابت‌های قهرمانی نوجوانان آسیا سه بار جواز حضور در رقابت‌های جهانی را کسب کرد. اولین حضور ایران مصادف است با اولین دوره از رقابت‌های قهرمانی جهان 2005 قطر و ایران از بین 10 تیم حاضر در این دوره در رده هشتم قرار گرفت. دومین حضور ایران در رقابت‌های 2007 بحرین بود که ایران از بین 16 تیم در جایگاه دوازدهم ایستاد. در رقابت‌های جهانی 2009 تونس نیز سومین حضور ایران رقم خورد که ایران در بین 20 تیم حاضر به عنوان دهمی بسنده کند.

تیم ملی نوجوانان آماده‌سازی خود را جهت حضور در هفتمین دوره از رقابت‌های آسیایی از شهریورماه گذشته آغاز و در این مدت 10 مرحله اردو را در شهرهای مختلف چون اصفهان، یاسوج، تهران و قرچکِ ورامین  پشت سر گذاشت. همچنین در دوم تیرماه به اردوی برون‌مرزی تونس اعزام و در چهار رقابت با تیم‌های باشگاهی تونس در مجموع دو برد، یک شکست و یک تساوی را بدست آورد. با وجودی که تیم ملی نوجوانان تمام تلاش خود را برای آماده سازی جهت حضور در رقابت‌های آسیایی انجام داد و بازیکنان برای این رقابت‌ها به آمادگی کامل رسیده بودند، درست چند ساعت به پرواز سفر آن ها لغو شد.
انتهای پیام/

کد:94108

نظرات
ADS
ADS
پربازدید