راهکارهای حضور فعالتر آموزش و پرورش در حوزه سایبری | اتاق خبر
کد خبر: 369855
تاریخ انتشار: 18 شهریور 1395 - 11:14
رئیس روابط عمومی وزارت آموزش وپرورش گفت: تشکیل کارگروه ویژه نظارت و ارزیابی بر فضای مجازی، تدوین آیین نامه فعالیت معلمان و دانش آموزان در فضای مجازی از راهکارهای حضور فعال در فضای مجازی است.

اتاق خبر: علیرضا جدایی در کمیسیون ارتباطات و فناوری هشتمین دوره مجلس دانش آموزی که با حضور نمایندگان دانش آموزی شهرتهران ،شهرستانهای استان تهران، البرز، مرکزی، قم، قزوین و گیلان ۱۵ شهریور ماه در ساختمان قدیم مجلس شورای اسلامی برگزار شد، بابیان اهمیت سبک زندگی و رسانه های دیجیتال گفت: مسئولان ارشدنظام بویژه مقام معظم رهبری درخصوص اهمیت فضای مجازی توصیه های فراوانی داشته اند.

رئیس مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش در مورد موضوع سبک زندگی دیجیتال،تصریح کرد: شاید بتوان گفت تمامی حوزه های زندگی بشری امروزی به طور مستقیم یاغیرمستقیم تحت تاثیر رسانه ها و فناوری های دیجیتال است .

وی افزود: انسان امروزی باید اصول زندگی نوین و دیجیتال را فراگیرد و با کوله باری از علم و تجربه، سبک زندگی دیجیتال را انتخاب کنند چرا که در غیراینصورت در اقیانوس اطلاعات و ارتباطات، محکوم به گوشه نشینی هستند البته باید گفت که تفاوت قابل توجهی بین سبک زندگی دیجیتال با سبک زندگی اصطلاحا حقیقی از لحاظ جهان بینی وجود ندارد.

راهکارهای حضور فعالتر آموزش و پرورش در حوزه سایبری

جدایی درخصوص حضور فعالتر آموزش وپرورش در حوزه سایبری،افزود: تشکیل کارگروه ویژه نظارت و ارزیابی بر فضای مجازی، تدوین آیین نامه فعالیت معلمین و دانش آموزان در فضای مجازی، تدوین قوانین پالایش اطلاعات و نظارت بر محتوای فضای مجازی و تدوین قوانین و راهکارهای حمایتی از سایت های منطبق بر سبک زندگی اسلامی ایرانی بخشی از راهکارهای پیشنهادی برای حضور فعال درفضای مجازی است.

وی ادامه داد: تدوین دستورالعمل های فرهنگ سازی استفاده از فضای مجازی در جامعه،توجه دانشگاهها به اطلاع رسانی از طریق فضای مجازی و تدوین دستورالعمل های توسعه کاربری فضای مجازی از طریق ایجاد و توسعه شبکه های اجتماعی، چت رومها ، بانک تصاویر، بانک فیلم، بانک صوتی و ..؛ از جمله دیگر راهکارهایی است که باعث می شود آموزش و پرورش نقش پررنگ تری در حوزه سایبری ایفا کند.

منبع:مهر

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید