اوباما هنوز به تعطیلی گوانتانامو امیدوار است | اتاق خبر
کد خبر: 370030
تاریخ انتشار: 19 شهریور 1395 - 18:24
در حالی که چند ماه به پایان دوران ریاست‌جمهوی آمریکا مانده است، باراک اوباما می‌گوید هم‌چنان برای تعطیلی زندان گوانتانامو در دوران خود امیدوار است.

گوانتانامو

به گزارش اتاق خبر، به نقل از ایسنا، باراک اوباما، ریس‌جمهور آمریکا در جریان کنفرانس خبری خود در لائوس در این باره گفت: من آماده اعتراف به این مسئله نیستم که ممکن است گوانتانامو پس از دوران من باز بماند چرا که ما هم‌چنان برای کاهش تعداد زندانیان آن تلاش می‌کنیم.

اوباما شدیدا می‌خواهد تا پیش از پایان دوره‌اش این زندان را تعطیل کرده و به یکی از مهم‌ترین وعده‌های انتخاباتی 8 سال پیشش عمل کند. اما او در این راه با موانع متعددی از سوی نمایندگان جمهوری‌خواه مواجه شده که این مسئله را ناتمام گذاشته است.

با این وجود دولت آمریکا باز هم توانسته طی ماه‌های اخیر زندانیان تایید شده را به کشورهای دیگر منتقل کند و تعداد زندانیان این زندان را کاهش دهد.

اوباما در اظهارات خود در وین‌تین خاطرنشان کرد که از این زندان به عنوان ابزاری برای عضوگیری گروه‌های تروریستی استفاده شده و کل آن فقط هدر دادن سرمایه و بودجه بوده است.

وی هم‌چنین عنوان کرد: با ادامه کاهش تعداد زندانیان این زندان به جایی که ما انتظا آن را داریم- یعنی 40 تا 50 نفر- و صرف هزینه‌های چند میلیون دلاری برای استقرار این افراد در اماکن مختلف برای مردم آمریکا این سوال پیش می‌آید که چرا باید چنین هزینه‌ای را صرف چنین مسئله‌ای می‌کردیم در حالی که می‌شود این مبلغ را صرف مسائل دیگری کرد.

انتهای پیام/

کد: 94108

نظرات
ADS
ADS
پربازدید