وزیر کشور: طرح شهر نمونه اقتصاد مقاومتی به کل کشور قابل تسری است | اتاق خبر
کد خبر: 370966
تاریخ انتشار: 25 شهریور 1395 - 13:36
وزیر کشور گفت: شهر نمونه اقتصاد مقاومتی الگوی جدیدی است که اگر بتوانیم این طرح را خوب اجرا کنیم، به سایر نقاط استان کرمان و کل کشور قابل تسری است.

اتاق خبر:عبدالرضا رحمانی فضلی عصر چهارشنبه در حاشیه بازدید از پروژه پرورش بز شیری در شهرستان قلعه گنج محل اجرای طرح شهر نمونه اقتصاد مقاومتی افزود: اساس کار در این طرح مردم هستند و مردم به سهم خود برای توسعه و رفاه تلاش می کنند.
وی بیان کرد: با توجه به محرومیتی که در این منطقه است مردم با ایجاد صندوق های خرد بیش از 500 میلیون تومان جمع آوری و معادل آن را بنیاد مستضعفان کمک کرده و تسهیلات به مردم داده است.
وزیر کشور گفت: مردم در بازپرداخت ها یک روز هم تاخیر نداشته و بازپرداخت ها به موقع صورت گرفته است.
وی اضافه کرد: امیدواریم بتوانیم از این الگوی موفق برای سایر نقاط کشور ایده بگیریم.
پروژه پرورش بز شیری با اعتباری بیش از 12 میلیارد ریال اجرا شده و قرار است سه هزار راس بز شیری مولد نژاد مورسیا از کشور اسپانیا جانشین بزهای کم بازده قلعه گنج شود.
قلعه گنج در 430 کیلومتری جنوب کرمان است و اکثر مردم این منطقه به کشاورزی و دامپروری اشتغال دارند.
وزیر کشور که عصر امروز در آغاز سفری دو روزه به شهرستان های جنوب استان کرمان وارد جیرفت شد به همراه استاندار کرمان و جمعی از مسئولان به شهرستان قلعه گنج رفت و با مردم روستای چاه شاهی از توابع این شهرستان قلعه گنج دیدار صمیمانه داشت.
کرمان یکی از سه استان پایلوت اقتصاد مقاومتی در کشور است و طرح شهر نمونه اقتصاد مقاومتی از دو سال قبل با محوریت بنیاد مستضعفان و مشارکت مردم منطقه در شهرستان قلعه گنج در دست اجراست.

منبع:ایرنا

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید