چرا شیراز حتی یک نماینده در لیگ برتر فوتبال ندارد؟ | اتاق خبر
کد خبر: 371307
تاریخ انتشار: 28 شهریور 1395 - 00:43
نماینده شیراز در مجلس:
نماینده مردم شیراز در مجلس شورای اسلامی تاکید کرد که باید حضوری دائمی و تاثیرگذار در عرصه ورزش حرفه‌ای کشور خصوصا در رقابت‌های لیگ برتر فوتبال را به عنوان یک ضرورت و از منظر ارتقاء جایگاه شهری مد نظر قرار داد و دنبال کرد.

به گزارش اتاق خبر، به نقل از ایسنا، فرج‌الله رجبی با ابراز تاسف از اینکه شیراز طی سال‌های اخیر حتی یک نماینده هم در لیگ برتر فوتبال کشور به‌عنوان مهمترین رویداد ورزشی کشور نداشته است، گفت: می‌توان با تدبیر و به شکل کاملا قانونی زمینه حمایت مالی از تیم‌ها را فراهم کرد.

او گفت: زمانیکه بعضی استان‌ها دارای دو یا حتی سه تیم در لیگ برتر فوتبال هستند، چرا فارس و شیراز که باشگاه‌های ریشه‌داری در خود دارد، حتی یک نماینده نداشته باشد؟

رجبی اضافه کرد: در جلسه با اعضای محترم شورای شهر موضوع را مطرح کرده‌ام، اینکه بسیاری از شهرهای کشور شهرداری‌ها تیم‌داری می‌کنند اما در شیراز دوستان به مصوبه‌ای استناد کرده‌اند که تیم‌داری شهرداری غیرقانونی است.

نماینده مردم شیراز با اشاره به مذاکراتی که با رئیس دیوان محاسبات استان فارس انجام داده است، گفت: براساس تاکیدات ایشان، هر دستگاهی می‌تواند یک درصد از اعتبارات جاری خود را در زمینه ورزش هزینه کند. من معتقدم حتی نه یک درصد که یک صدم درصد از بودجه‌های جاری، در همین شرایط سخت اعتباری می‌تواند ورزش را نجات دهد.

رجبی گفت: سال گذشته که تیم فجر شهید سپاسی علی‌رغم تمام توانمندی‌ها و نتایج خوبی که کسب کرده بود در هفته‌های آخر و به‌دلیل مشکلات سخت مالی، نتایج لازم را به‌دست نیاورد و نتوانست به لیگ برتر برود. دعوا بر سر چند میلیارد تومان بود.

او با قدردانی از اقدامات انجام شده در مسیر توسعه سخت‌افزاری ورزش در شیراز توسط شورا و شهرداری، تاکید کرد: می‌توان هزینه ساخت یک سالن ورزشی را به حمایت از تیم‌های ورزشی حرفه‌ای اختصاص داد. به نظر می‌رسد داشتن یک تیم در رقابت‌های حرفه‌ای فوتبال کشور، یکی از بهترین راه‌ها برای معرفی شیراز خواهد بود.

رجبی با تصریح اینکه باید ورزش حرفه‌ای و توانمند بودن شهر در این حوزه را از منظر ارتقاء جایگاه شهری نگاه کرد، گفت: امیدواریم با همدلی، زمینه‌ای برای بازگشت شیراز به جایگاه واقعی در عرصه فوتبال حرفه‌ای کشور فراهم شود.

نماینده مردم شیراز در مجلس شورای اسلامی گفت: با توجه به نتایج ضعیف فجر شهید سپاسی، این روزها باید نگران سقوط این تیم خوب و ریشه‌دار به دسته دو فوتبال کشور بود. 

انتهای پیام/

کد:94108

نظرات
ADS
ADS
پربازدید