شورای امنیت امروز تجاوز آمریکا به مواضع ارتش سوریه را بررسی می‌کند | اتاق خبر
کد خبر: 371459
تاریخ انتشار: 28 شهریور 1395 - 16:57
در پی درخواست روسیه؛
در حالی که مسکو خواستار برگزاری نشست فوق‌العاده شورای امنیت سازمان ملل متحد شده است،‌دیپلمات‌ها نیز اعلام کردند که شورای امنیت امروز تشکیل جلسه می‌دهد.

اتاق خبر: ماریا زاخارووا، سخنگوی وزارت امور خارجه روسیه حملات هوایی جنگنده‌های آمریکایی به مواضع ارتش سوریه را محکوم و اعلام کرد، چنین اقدامی منافع تروریست‌های داعش را تأمین می‌کند.

زاخارووا خاطرنشان کرد: اگر قبلاً این ظن را داشتیم که اعضای جبهه‌ النصره از چنین طریقی محافظت می‌شوند، اکنون پس از حملات هوایی به ارتش سوریه با این واقعیت وحشتناک روبه‌رو شدیم که آمریکا از داعش حمایت می‌کند.

سخنگوی وزارت امور خارجه روسیه اظهار کرد: ما خواستار ارائه توضیحات کامل و توأم با جزئیات از سوی واشنگتن در این خصوص هستیم و این توضیحات باید در شورای امنیت سازمان ملل متحد ارائه شود.

مسکو تأکید کرده است که حملات هوایی آمریکا علیه واحدهای ارتش سوریه که با داعش مقابله می‌کردند، بسیار نگران‌کننده است.

وزارت امور خارجه روسیه همچنین اعلام کرده که مسکو از برنامه‌های آمریکا برای بمباران اخیر در منطقه دیر الزور هیچ اطلاعی نداشته است. این در حالی است که ستاد فرماندهی مرکزی آمریکا (سنتکام) مدعی شده است: روسیه پیش از آغاز پرواز جنگنده‌ها توسط مرکز عملیات هوایی ائتلافی از این حملات هوایی مطلع شده بوده است.

 شورای امنیت امروز (یکشنبه) در پی درخواست روسیه به منظور بررسی تجاوز آمریکا به مواضع ارتش سوریه در دیر الزور تشکیل جلسه می‌دهد.

منبع: ایسنا

95103

نظرات
ADS
ADS
پربازدید