بازدهی مثبت بازار بورس و سرمایه در تابستان | اتاق خبر
کد خبر: 371627
تاریخ انتشار: 29 شهریور 1395 - 14:16
یک کارشناس بازار بورس در گفت و گو با اتاق خبر اعلام کرد
در تابستان به دلایلی مانند کاهش سود بانکی بازدهی بورس مثبت بود

اتاق خبر- گروه اقتصادی: یک کارشناس بازار بورس و سرمایه وضعیت بازدهی بورس را در پایان تابستان مثبت ارزیابی کرد.

علیرضا کدیور کارشناس بورس و بازار سرمایه در گفت و گویی که با اتاق خبر داشت با اشاره به بازدهی مثبت بورس در تابستان امسال تصریح کرد: بورس و بازار سرمایه در حدود 5 درصد بازدهی مثبت داشت. علیرغم اینکه بازار بورس و سرمایه در طول 1.5 گذشته با افت 3 درصدی رو به رو شد اما این بازار با بازدهی مثبت تابستان را به پایان خواهد برد.

کدیور علت بازدهی مثبت بازار بورس در تابستان اینگونه ارزیابی کرد: بورس در بهار امسال با افت قابل توجهی روبه رو شد. در تابستان برخی از صندوق های سرمایه گذاری بخشس از منابع خود را وارد بازار بورس و سرمایه کردند و همین امر باعث رشد بازدهی و شاخص های بازار بورس شد. علت اصلی این کار کاهش نرخ سود بانکی بود که این صندوق ها و افراد را ترغیب به ورود منابع مالی خود به بورس کرد.

این کارشناس مسائل بازار بورس پیشبینی کرد: با توجه به اینکه در پایان شهریور ماه شرکت ها صورت های مالی شش ماهه نخست خود جمع بندی می کنند به علت وضعیت نامناسب برخی از این شرکت ها بازار سرمایه با افت بازدهی رو به رو خواهد شد. ضمن اینکه باید به این نکته نیز اشاره کرد که احتمال افزایش سود بانکی وجود دارد و همین امر ممکن است باعث خروج سرمایه برخی از شرکت ها از بازار بورس شود. با این شرایط بازدهی بورس در پاییز منفی خواهد بود و این امر تنها در صورتی که قیمت مواد خام افزایش پیدا کند ممکن است تغییر کند. امری که تا کنون رخ نداده است.

94105

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید