صف‌های آیفون ۷ فروریخت | اتاق خبر
کد خبر: 371925
تاریخ انتشار: 31 شهریور 1395 - 22:44
در حالی که به اواخر یک دهه از انتشار آیفون نزدیک می‌شویم، صف‌های طولانی مقابل فروشگاه‌های اپل و سایر مجراهای فروش نسخه جدید آیفون، همواره از تقید مشتریان به تقاضا و خرید داشته که البته امسال چنین نبود و صف‌ها با کاهش روبه‌رو بودند.

اتاق خبر: گزارش‌هایی از سراسر جهان وجود دارد مبنی بر اینکه صف‌های بیرون از فروشگاه‌های اپل برای آیفون ۷ به بلندی گذشته نیستند و تحلیل‌گران این موضوع را تحلیل می‌کنند. یکی از آنها می‌گوید: تنها ۴۰۰ نفر بیرون فروشگاه اپل در خیابان پنجم شهر نیویورک صف بسته بودند که این کمترین عدد از زمان فروش آیفون ۳GS در سال ۲۰۰۹ است.

اگر سرمایه‌گذاران به این اخبار توجه کنند، وسوسه خواهند شد که بخشی از سهام اپل را بفروشند. به نظر می‌رسد اشتیاق برای گوشی جدید از سال‌های گذشته کمتر باشد و همچنین اپل اولین کاهش فروش را در سال ۲۰۱۶ شاهد بوده است. اما تحلیل‌گران می‌گویند صف‌های کوتاه چیزی بوده که انتظارش می‌رفته است.

آنها می‌گویند: تخمین می‌زنیم که امسال صف خرید آیفون ۷ در فروشگاه اپل در خیابان پنجم شهر نیویورک حدود ۴۰۰ نفر بوده، این عدد برای آیفون ۶S حدود ۶۵۰ و برای آیفون ۶ حدود ۱۸۸۰ بود. به طور کلی علت این کاهش افراد در صف می‌تواند سه موضوع باشد: اول اینکه مشتریان اقدام به پیش‌خرید می‌کنند تا به طور خاص از صف‌های طولانی روز انتشار بپرهیزند. دوم اینکه اپل اعلام کرده بود تمام آیفون‌های مشکی براق در زمان پیش‌فروش تمام شده‌اند و سوم اینکه امسال تعداد نمایندگان خرده‌فروش از کشورهای خارجی که سال گذشته ۲۰ درصد صف را شامل می‌شد، نزدیک به صفر بوده است.

 

بنابراین تحلیل‌گران معتقدند پیش‌فروش‌های اپل و شرکای آمریکایی‌اش نشان‌ می‌دهد که تقاضا برای آیفون ۷ زیاد است و همچنین از آیفون ۶ بیشتر خواهد بود.

این دلایل، از پیش‌فروش آیفون که تبدیل به امری بدیهی شده تا اعلام اپل مبنی بر اتمام آیفون ۷ Plus  و آیفون ۷ با رنگ مشکی براق و انتظار مردم برای خرید گوشی با رنگ مورد علاقه‌شان، دلایل منطقی هستند، اما به نظر دلیل سوم مهم‌ترین علت است. خارجی‌ها دیگر نیازی نیست آیفون را از آمریکا بگیرند و به کشور خود ببرند.

اپل در حال حاضر تقریبا در بازار تمامی کشورهای توسعه‌یافته نفوذ یافته است. بسیاری از افراد حاضر در صف در سال‌های ۲۰۱۳ و ۲۰۱۴ (و ۲۰ درصد افراد در ۲۰۱۵) قصد داشتند آیفون‌های خریداری‌شده را در کشورهایی مانند چین با قیمت بیشتر به فروش برسانند، زیرا اپل تا هفته‌ها و ماه‌ها بعد این محصول را در این کشورها عرضه نمی‌کرد. در حالی که این مشکل در حال حاضر حل شده و اپل تقریبا انتشار جهانی هم‌زمان دارد.

بنابراین، فروش آیفون هنوز هم از مهم‌ترین رویدادهای تجاری فناوری است که به آن نگاه ویژه‌ای می‌شود و وال‌استریت هم به دنبال سرنخی برای محبوبیت آیفون ۷ است و البته که این صف‌های کوتاه‌شده هم در این بررسی‌های نقش خواهد داشت.

منبع: ایسنا

95103

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید