برای دفاع از منافع و مرزهای خود با هیچ‌کس شوخی نداریم | اتاق خبر
کد خبر: 371935
تاریخ انتشار: 1 مهر 1395 - 00:07
سیاری:
فرمانده نیروی دریایی ارتش گفت: توانایی دریایی نیروهای مسلح ایران برای تعقیب دیگران نیست و بلکه برای دفاع از سرزمین‌مان است.

اتاق خبر: حبیب‌الله سیاری فرمانده نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران در حاشیه مراسم رژه بزرگ نیروهای مسلح در بندرعباس با بیان اینکه «امروز گوشه‌ای از توانمندی‌های نیروی دریایی ارتش و سپاه در معرض نمایش گذاشته شد»، اظهار کرد: هدف از برگزاری رژه دریایی در بندرعباس این بود که توانایی فوق‌العاده‌ای در برقراری امنیت و حفظ صیانت از منافع خود در خلیج فارس و تنگه هرمز وجود دارد.

وی افزود: جمهوری اسلامی ایران برای دفاع از منافع و مرزهای خود با هیچ‌کس شوخی ندارد و هرکس اجازه تعرض به خود را بدهد پشیمان خواهد شد و باید این فکر را از مغزش بیرون کند.

فرمانده نیروی دریایی ارتش از تولید ناوهای موشک‌انداز جدید در نیروی دریایی ارتش خبر داد و گفت: ما در این حوزه توانایی بالایی داریم، اما این توانایی ما برای تعقیب دیگران نیست، بلکه برای دفاع از سرزمین‌های خودمان است.

به نقل از پایگاه اطلاع رسانی نیروی دریایی، سیاری خاطر نشان کرد: ما در برابر هر تهدیدی می‌ایستیم، خلیج فارس را خانه خود می‌دانیم و در خانه خود هم رزمایش و هم رژه برگزار می‌کنیم.

وی با بیان اینکه «تمام دستورات فرمانده کل قوا را اجرا می‌کنیم و بر خواسته‌های ایشان پافشاری خواهیم کرد»، تاکید کرد: هرگونه تحرک را رصد کرده و می‌کنیم و هیچ اتفاقی بدون کنترل و رصد نیروی دریایی ارتش نخواهد بود.

فرمانده نیروی دریایی ارتش با تأکید بر افزایش همکاری بین سپاه و ارتش گفت: سپاه و ارتش را لازم و ملزوم یکدیگر می‌دانیم و فقط حیطه انجام کارها جداست، ولی در عین حال پشتیبان هم هستیم.

دریادار سیاری در پایان سخنانش از الحاق ناوشکن سهند به نیروی دریایی در آینده نزدیک خبر داد.

منبع: ایسنا

95103

نظرات
ADS
ADS
پربازدید