آغاز عملیات بزرگ ارتش سوریه در شرق حلب | اتاق خبر
کد خبر: 372151
تاریخ انتشار: 2 مهر 1395 - 17:56
با پایان آتش‌بس یک هفته‌ای ارتش سوریه از آغاز عملیاتی گسترده در شرق حلب برای کنترل بر محله‌های تحت کنترل مخالفان خبر داد.

اتاق خبر: عملیات ارتش سوریه پس از پایان آتش بس یک هفته ای در این کشور و شکست مذاکرات روز پنجشنبه نیویورک برای بازگرداندن این آتش بس آغاز شده است.

 وزارت دفاع سوریه پنج شنبه شب از آغاز عملیات خود در محله‌های شرقی شهر حلب خبر داد و از ساکنان آن خواست تا از مقرها و پایگاه‌های گروه‌های تروریستی مسلح دور بمانند.

ارتش سوریه همچنین شهروندان محاصره شده در محله‌های شرقی را به خروج از این مناطق فرا خوانده و تاکید کرد که تسهیلات لازم برای خروج آنها را فراهم کرده است.

وزارت دفاع سوریه با اعلام اینکه هیچ شهروندی که به ایست‌های ارتش سوریه برسد بازداشت یا بازخواست نمی‌شود، اعلام کرد که تمامی تدابیر و تسهیلات را برای پذیرش شهروندان غیرنظامی و تامین مسکن و ملزومات زندگی مناسب برای آنها در نظر گرفته است.

 وزارت دفاع سوریه همچنین تاکید کرد که این اقدامات و تسهیلات همچنین شامل افرادی می‌شود که "فریب خورده بودند اما تمایل دارند به آغوش کشور بازگردند."

شرق حلب که در کنترل مخالفان سوری است، بیش از یک ماه است توسط ارتش سوریه محاصره شده است.

پیش از این عملیات، ارتش سوریه و نیروهای همپیمان مناطقی را در اطراف منطقه قدیمی راموسه تحت کنترل درآوردند. خبرنگار المیادین نیز از حملات جنگنده‌های روسی و سوریه به پایگاه‌های افراد مسلح در حومه شمالی حلب خبر داد.

منبع: ایسنا

95103

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید