شبکه تلویزیونی حمایت از صنایع کوچک راه اندازی می شود | اتاق خبر
کد خبر: 373232
تاریخ انتشار: 8 مهر 1395 - 06:04
مدیر روابط عمومی سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی ایران از راه اندازی شبکه تلویزیونی حمایت از صنایع کوچک به منظور معرفی توانمندی های تولیدات داخلی به مردم خبر داد.

اتاق خبر:غلامرضا دیوسالار روز چهارشنبه در نخستین جلسه شورای اطلاع رسانی شهرک های صنعتی در تبریز گفت: فرمایشات رهبر معظم انقلاب در زمینه اطلاع رسانی، منشوری برای روابط سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی ایران است و با عنایت به فرمایشان ایشان تلاش داریم تا اطلاع رسانی حداکثری از اقدامات انجام شده توسط مجموعه را انجام دهیم.
وی با اشاره به نگاه مثبت مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی ایران به روابط عمومی ها، اظهارکرد: هر سازمانی که به روابط عمومی اهمیت داده توانسته است وظایف خود را به خوبی انجام دهد.
دیوسالار گفت: شورای اطلاع رسانی شرکت شهرک های صنعتی آذربایجان شرقی که برای نخستین بار در کشور تشکیل شده است، نقش مهمی در تبیین و هماهنگی برنامه های آینده خواهد داشت .
مشاور رسانه ای وزیر صنعت، معدن و تجارت نیز در این نشست با اشاره به اهمیت تشکیل شورای اطلاع رسانی در استان ها، گفت: مردم اطلاعات کمی نسبت به تولیدات داخلی دارند و به نوعی می توان گفت نسبت به صنعت داخلی بیگانه هستند و این موضوع باعث می شود تا برخی با استفاده از خلاء اطلاعاتی جامعه نسبت به صنعت سوء استفاده کرده و موج سواری کنند.
سونیا پوریامین اظهارکرد: مجموعه های تحت مدیریت وزارت صنعت، معدن و تجارت نباید منتظر باشند تا اتفاقی بیفتد سپس با حالت تدافعی با آن مقابله کنند بلکه باید با شفافیت و اطلاع رسانی به موقع از ظرفیت های صنعتی، مردم را آگاه کنیم.
وی با طرح این سئوال که چطور می توان مردم را ترغیب به استفاده از تولید داخلی کرد بدون آن که نسبت به محصولات داخلی اطلاعاتی به آن ها نداد، تاکید کرد: شورای اطلاع رسانی شهرک های صنعتی باید با برگزاری جلسات منظم و ارایه پیشنهادات، همکاری و ارتباط دوسویه خود را با رسانه ها به خصوص تلویزیون به عنوان تاثیرگذارترین رسانه کشور گسترش دهد تا از این طریق آگاهی مردم را به محصولات تولید داخل افزایش دهد.
پوریامین افزود: اگر صدا و سیما یک برنامه منظم را در زمان پیک بازدید تلویزیون به صنعت و تولید ملی اختصاص دهد به طور قطع صنعتگران نیز استقبال خواهند کرد.
وی عنوان کرد: ما نیز با مشکلات مالی رسانه ملی آگاه هستیم ولی صدا و سیما نیز وظیفه ای در قبال اقدام و عمل به سیاست های اقتصاد مقاومتی دارد و باید کمک کند تا محصولات داخلی باکیفیت امکان بروز و ظهور خود را پیدا کنند.
مشاور رسانه ای وزیر صنعت بر لزوم استفاده از ظرفیت نشریات در ارایه تحلیل های خوب نسبت به تولید و صنعت تاکید کرد و افزود: اطلاعات دقیق باید به صورت شفاف در اختیار رسانه ها گذاشته شود.
مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی استان آذربایجان شرقی هم در این نشست، اظهار کرد: اطلاع رسانی جزو مهم ترین کارهای هر سازمان به خصوص شرکت شهرک های صنعتی است و ما نیز به دنبال حضور پررنگ در رسانه ها هستیم.
سیدمرتضی نیرومند اسکویی گفت: در راستای ایجاد ارتباط با رسانه ها نشست های صمیمی با اصحاب رسانه، تور رسانه ای و نشست های تخصصی خبری با معاونت های مختلف برگزار کرده ایم.
وی افزود: در کنار استفاده ای که از ظرفیت اطلاع رسانی رسانه ها می بریم باید از نقد رسانه ای نیز بهره لازم را ببریم چرا که با انکار مشکلات راه به جایی نخواهیم برد.

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید