پرده برداری جیپ از کامپس ۲۰۱۷ | اتاق خبر
کد خبر: 374375
تاریخ انتشار: 14 مهر 1395 - 10:29
سرانجام همزمان با آغاز تولید این خودرو در کارخانهٔ فیات-کرایسلر در برزیل، جیپ رسماً از آن با نام کامپس ۲۰۱۷ پرده برداری کرده است.

به گزارش اتاق خبر به نقل از اخبار خودرو ،چندی پیش تصاویر غیر رسمی زیادی از نسخهٔ آزمایشی این خودرو بدون هیچ پوششی منتشر شد و تا حدودی مشخص گردید که جیپ قصد دارد آنرا بعنوان نسل دوم کامپس معرفی کند. حال سرانجام همزمان با آغاز تولید این خودرو در کارخانهٔ فیات-کرایسلر در برزیل، جیپ رسماً از آن با نام کامپس ۲۰۱۷ پرده برداری کرده است.

۲۰۱۷-jeep-compass9-538x303

کامپس جدید که نسل دوم آن محسوب میشود در طیف محصولات جیپ بین مدلهای رنگید و گرند چروکی قرار میگیرد درحالیکه از لحاظ ابعاد به دومی نزدیکتر است. همچنین وقتی بیشتر به این مراس اوور جدید نگاه میکنیم یک گرند چروکی کوچکتر را یادآوری میکند.  البته این امری طبیعی است زیرا با توجه به طراحی خاص مدلهای فعلی رنگید و چروکی که ممکن است مطابق سلیقهٔ همه نباشد، جیپ تصمیم گرفته است در کامپس جدید طراحی معمولی و محافظه کارانه تری را ارائه کند.

کامپس ۲۰۱۷ برای اولین بار در نمایشگاه لس آنجلس که در ماه نوامبر (آبان) برگزار میشود به نمایش عمومی در خواهد آمد و سپس فروش آن در سه ماههٔ اول سال آینده در ایالات متحده آغاز خواهد شد. جیپ در رابطه با این خودرو گفته است که کامپس جدید یک SUV کامپکت جهانی واقعی خواهد بود که با ۱۷ گزینهٔ مختلف قوای محرکه کم مصرف در بیش از صد کشور در سراسر جهان عرضه خواهد شد. البته جیپ هنوز هیچ اطلاعاتی از مشخصات فنی و پیشرانه های کامپس جدید ارائه نکرده است. نسخهٔ مخصوص بازار ایالات‌متحدهٔ این خودرو نیز در مکزیک ساخته خواهد شد.

با توجه به اینکه کامپس جدید بر روی نسخهٔ بزرگتر پلت فرم رنگید ساخته شده است، انتظار میرود با پیشرانهٔ ۲٫۴ لیتری کرایسلر یا موتور جدیدتر ۲ لیتری توربو ارائه شود. انتقال نیروی این موتورها هم توسط یک گیربکس ۹ سرعتهٔ اتوماتیک صورت خواهد گرفت.

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید