بوی جام‌جهانی می آید | اتاق خبر
کد خبر: 374695
تاریخ انتشار: 16 مهر 1395 - 14:44
بررسی وضعیت گروه ایران بعد از شکست قطر و چین
نتایجی که در هفته سوم مقدماتی جام جهانی در قاره آسیا رقم خورد، باعث شد تا فوتبال ایران به صعود به جام جهانی بسیار امیدوار شود.

به گزارش اتاق خبر، به نقل از ورزش‌سه، در چارچوب رقابت های مقدماتی جام جهانی در قاره آسیا امروز چند بازی برگزار شد که در پی این مسابقات تا حدی تکلیف جدول رده بندی گروه A مشخص شود. در بازی هایی که امروز در گروه ایران برگزار شد، تیم کره جنوبی با نتیجه 3 بر 2 قطر را شکست داد و سوریه در کمال ناباوری موفق شد چین را از پیش رو بردارد. در کنار اینها تیم ملی ایران نیز با یک گل از سد ازبکستان گذشت. شکست چین و قطر تا حدی تکلیف گروه را مشخص کرد.


قطر؛ کورسوی امید با 3 شکست
تیم ملی فوتبال قطر امروز مقابل کره جنوبی در حالی که با نتیجه دو بر یک از حریفش پیش بود، بار دیگر شکست خورد. قطری ها امروز با سرمربی جدید خود می خواست دو شکست قبلی مقابل ایران و ازبکستان را جبران و در جدول رده بندی صعود کنند. آنها در کره جنوبی نمایش بدی هم نداشتند اما در نهایت باز هم موفق به کسب امتیاز نشدند تا ناامیدی در کشوری که قرار است میزبان جام جهانی 2022 باشد، موج بزند. قطری ها امیدوارند که قبل از میزبانی از مهم ترین تورنمنت ملی فوتبال جهان به جام جهانی بروند اما با توجه به نتایج 3 بازی اول آنها شانس کمی برای رسیدن به روسیه دارند. آن هم در شرایطی که تیم های ایران، کره جنوبی و ازبکستان به سختی در راه صعود به جام جهانی امتیاز می دهند.


چین؛ ناامیدی برای تیم بی شخصیت
شاید بدبین  ترین هواداران فوتبال چین هم تصور نمی کردند تیمی که مقابل ایران 90 دقیقه ایستادگی کرده و حتی می توانسته به برتری برسد و در بازی با کره جنوبی نیز عملکردش مورد تحسین قرار گرفته، در خانه مقابل سوریه شکست بخورد! سوریه ای که حتی از امتیاز میزبانی هم محروم است، در بیرون از خانه 3 امتیاز ارزشمند را مقابل چین به دست آورد تا نه تنها با 4 امتیاز سری میان سرها در آورد که ناامیدی را به اردوی چینی ها برود. اعضای تیم چین امیدوار بودند که در رقابت با تیم های بزرگ قاره کهن کم نیاورند و شاید به عنوان تیم دوم به جام جهانی برسند اما حالا رسیدن به روسیه تا حدزیادی از آنها دور شده است. آن هم با شکست خانگی مقابل تیمی که از نظر شخصیت تیم ششم گروه محسوب می شود.

 
ازبکستان؛ فرصت جبران دارد
تیم ملی ازبکستان تا قبل از بازی با ایران با 6 امتیاز صدرنشین بود اما این شکست ازبک ها را تا رده سوم پایین فرستاد. شاگردان بابایان البته فرصت برای جبران زیاد دارند. آنها امیدوارند تا در 7 بازی آینده تلاششان را افزایش دهند و در رقابت با تیم های قدر گروه کم نیاورند تا برای اولین بار به جام جهانی صعود کنند.

 
سوریه؛ جرقه است!
قبل از شروع رقابت های مقدماتی جام جهانی همگان به سوریه به عنوان یک زنگ تفریح و تیمی که به هیچ کدام از تیم ها نه نمی گوید، نگاه می کردند اما اینطور نشد. سوری ها ثابت کردند حتی اگر فیفا در کشورشان اجازه برگزاری مسابقه را ندهد و جنگ زده باشند هم می شود کارهای بزرگ انجام داد. سوریه تاکنون 4 امتیازی است و اگرچه نمی توانیم شانسی برای رسیدن به جام جهانی برای این تیم درجه سومی آسیا در نظر بگیریم ولی به هر حال عملکردش قابل تحسین است.


ایران و کره؛ سایه به سایه
ایران و کره جنوبی همانطور که از قبل پیش بینی می شد، مدعیان اصلی صعود به جام جهانی از این گروه هستند. دو تیم 7 امتیازی گروه A مقدماتی جام جهانی اگرچه با تفاضل گل در جدول گروه متمایز شده و ایران بالاتر قرار گرفته اما قطعا رقابت سایه به سایه خود تا روزهای پایانی را ادامه خواهند داد. با شرایط کنونی بازی ایران و کره جنوبی در هفته آینده یک نبرد بسیار مهم برای دو تیم خواهد بود.

 
بوی جام جهانی می آید
با شرایطی که در گروه اول مقدماتی جام جهانی آسیا رقم خورده، به نظر می رسد فوتبال ایران برای رسیدن به جام جهانی برای دومین بار متوالی، مسیر نسبتا همواری در پیش دارد. شاید بازی با کره جنوبی کلید این موفقیت بزرگ باشد.

انتهای پیام/

کد: 94108

 

نظرات
ADS
ADS
پربازدید