بررسی تویوتا کرولا ۲۰۱۷ فیس لیفت | اتاق خبر
کد خبر: 375587
تاریخ انتشار: 22 مهر 1395 - 17:07
کرولا ۲۰۱۷ همچنان از همان موتور ۴ سیلندر ۱٫۸ لیتری تنفس طبیعی استفاده می‌کند که ۱۳۲ اسب بخار قدرت و ۱۲۸ فوت پوند گشتاور دارد و در نسخه LE Eco به ۱۴۰ اسب بخار قدرت و ۱۲۶ فوت پوند گشتاور می‌رسد.

به گزارش اتاق خبر به نقل از motortrend از نقطه نظر قیمت باید گفت شگفت انگیز است. تویوتا کرولا ۲۰۱۷ L به عنوان مدل پایه با تجهیزاتی مانند چراغ های LED، دوربین دید عقب، صفحه نمایش ۶٫۱ اینچی، گیربکس CVT به جای دستی یا چهار دنده اتوماتیک و مجموعه ای از فناوری های ایمنی فعال که تابحال در هیچکدام از رقبا دیده نشده فقط ۱۹۳۶۵ دلار قیمت دارد. وقتی چنین ظاهری و تجهیزاتی را در مقابل این قیمت مشاهده می‌کنید حتما با خود فکر خواهید کرد که یک جای کار می‌لنگد. ما نیز برای یافتن پاسخ این سوال این سدان کامپکت محبوب را مورد بررسی قرار دادیم.

تویوتا کرولا ۲۰۱۷ فیس لیفت

تویوتا کرولا ۲۰۱۷ فیس لیفت

به گزارش اخبار خودرو ، رمز موفقیت کرولا را باید در اعتمادی که مشتریان طی نیم قرن به این محصول کرده اند جستجو کرد. درحالی که بسیاری از خودروسازان عناوین مختلفی را یکی پس از دیگری برای سدان های کامپکت خود انتخاب می‌کنند، کرولا به عنوان یک برند باسابقه همواره از رقبای خود جلوتر بوده است.

تویوتا کرولا ۲۰۱۷ فیس لیفت

تویوتا کرولا ۲۰۱۷ فیس لیفت

کرولا ۲۰۱۷ به صورت استاندارد از تغییرات جزیی در داخل کابین، فیس لیفت در نمای بیرونی و فناوری های ایمنی جدید بهره می‌برد. چیزی که تغییر نکرده میزان خریداران ثابت کرولا است که رقم بیش از ۳۰۰ هزار دستگاه در سال را نشان می‌دهد.

تویوتا کرولا ۲۰۱۷ فیس لیفت

تویوتا کرولا ۲۰۱۷ فیس لیفت

کرولا ۲۰۱۷ همچنان از همان موتور ۴ سیلندر ۱٫۸ لیتری تنفس طبیعی استفاده می‌کند که ۱۳۲ اسب بخار قدرت و ۱۲۸ فوت پوند گشتاور دارد و در نسخه LE Eco به ۱۴۰ اسب بخار قدرت و ۱۲۶ فوت پوند گشتاور می‌رسد. اگر شما سوار سدان های کامپکت دیگری شده باشید با قرار گرفتن پشت فرمان کرولا متوجه خواهید شد که یک جای کار ایراد دارد. هنگامی که پدال گاز را به کف اتومبیل می‌چسبانید عکس العملی بسیار کند و بی حال از موتور می‌بینید که تا سرعت های ۳۰ تا ۳۵ مایل در ساعت ادامه دارد. در مقایسه باید بگوییم نمونه قبل از فیس لیفت شتاب صفر تا صدی معادل ۹٫۸ ثانیه داشت. اما تویوتا کرولا ۲۰۱۷ در زمانی که باید قدرت مورد نظر راننده را تحویل دهد از انجام این کار عاجز است! اما در عوض گیربکس CVT در اکثر اوقات عملکرد نرم و واکنش پذیر دارد.

تویوتا کرولا ۲۰۱۷ فیس لیفت

تویوتا کرولا ۲۰۱۷ فیس لیفت

ترمزها نیز داستانی مشابه است. عملکرد کلی آن در جاده بد نیست اما باید آن را در پیست هم آزمود. کرولا ۲۰۱۶ در ضعیف ترین حالت خط ترمزی برابر با ۱۳۱ فوت داشت. در مقایسه با هیوندای النترا و نیسان سنترا، کرولا ۲۰۱۷ در نسخه های پایه از ترمزهای کاسه ای در عقب استفاده می‌کند و رده های تجهیزاتی بالاتر به ترمزهای دیسکی در چهار چرخ مجهز هستند.

تویوتا کرولا ۲۰۱۷ فیس لیفت

تویوتا کرولا ۲۰۱۷ فیس لیفت

یکی از ویژگی هایی که برای بررسی نیازی به پیست ندارد فضای داخل کابین است. فضای سر و شانه در صندلی عقب کرولا ۲۰۱۷ بیشتر شده است؛ همینطور فضای پای کافی در عقب و جلو وجود دارد. پشتی صندلی ها نرم بوده و به حمایت بیشتر از سرنشین در پیچ ها کمک می‌کند.

تویوتا کرولا ۲۰۱۷ فیس لیفت

تویوتا کرولا ۲۰۱۷ فیس لیفت

عملکرد فرمان در جاده عالی است اما احساسی که به راننده منتقل می‌کند حداقل در نسخه XSE مورد آزمایش آنقدر که تعریف می‌کنند نیست. نسخه های SE و XSE نمونه های اسپرت کرولا هستند که گیربکس در آنها عملکرد اسپرت تری دارد. البته معمولا در انتخاب یک سدان کامپکت فاکتور اسپرت بودن خیلی مدنظر قرار داده نمی‌شود.

تویوتا کرولا ۲۰۱۷ فیس لیفت

تویوتا کرولا ۲۰۱۷ فیس لیفت

اگر صحبت از فناوری های ایمنی و رفاهی باشد تویوتا کرولا ۲۰۱۷ فراتر از انتظار شما از یک کامپکت سدان زیر ۲۵ هزار دلار خواهد بود. ویژگی های ایمنی جدید کرولا شامل ترمز اتوماتیک در هنگامی است که اتومبیل به مانع یا عابرپیاده نزدیک می‌شود و کروز کنترل تطبیقی که با این سیستم ترمز اتوماتیک هماهنگ شده است. این سیستم ها کارایی خود را در جاده ها به خوبی نشان می‌دهند. سیستم حرکت بین خطوط کرولا نیز در جاده های کالیفرنیا به خوبی جواب داد.

تویوتا کرولا ۲۰۱۷ فیس لیفت

تویوتا کرولا ۲۰۱۷ فیس لیفت

مصرف سوخت کرولا ۲۰۱۷ نسبت به نسخه ۲۰۱۶ کمتر شده اما از آنجا که استانداردهای اندازه گیری مصرف در سال جاری سختگیرانه تر شده است رقم آن ثابت مانده. اکثر نسخه های کرولا با گیربکس CVT از مصرف سوخت ترکیبی ۸٫۸ لیتر در صد کیلومتر برخوردار هستند، این رقم در نسخه Eco به ۸٫۱ لیتر و SE به ۹ لیتر در صد کیلومتر می‌رسد. این ارقام قطعا بهترین کلاس خود نبوده و پس از رقبایی مانند نیسان سنترا، فولکس جتا و مزدا ۳ قرار می‌گیرد.

تویوتا کرولا ۲۰۱۷ فیس لیفت

تویوتا کرولا ۲۰۱۷ فیس لیفت

بدون شک در تویوتا کرولا ۲۰۱۷ بهبود حاصل شده است اما بدان حدی نیست که نظر مشتریان بالقوه کرولا را به خود جلب کند. شاید بتوان گفت این اتومبیل شناخته شده ژاپنی بیشتر فروش خود را مدیون خوشنامی خود خواهد بود تا بهبودهای حاصل شده در نسخه فیس لیفت. کرولا جادار ولی در عین حال کند است و جای سیستم هایی مثل اپل کارپلی و اندروید اتو در آن کاملا خالی است. با وجود اینکه فضای داخلی و فناوری های ایمنی برای طراحان کرولا مهم تر از شتاب بالا و لذت رانندگی بوده است اما هنوز این سدان کامپکت بین هواداران برند تویوتا مشتریان خود را دارد.

منبع : اخبار خودرو

94105

 

نظرات
ADS
ADS
پربازدید