نشست اوباما با مشاوران سیاسی-امنیتی خود درباره گزینه نظامی در سوریه | اتاق خبر
کد خبر: 375723
تاریخ انتشار: 24 مهر 1395 - 03:15
مسوولان آمریکایی می‌گویند، اوباما امروز(جمعه) با مشاوران خود نشستی را در مورد سوریه خواهد داشت که بررسی گزینه‌های نظامی علیه دولت دمشق از موضوعات مطرح در این نشست خواهد بود.

به گزارش اتاق خبر به نقل از ایسنا، یکی از موارد مورد بحث در این جلسه که با مشاوران سیاست خارجی و امنیتی باراک اوباما، رئیس جمهوری آمریکا در کاخ سفید خواهد بود، مسلح کردن مخالفان سوری با سلاح‌های پیشرفته به غیر از سلاح‌های دوش‌پرتاب ضد هواپیماست.

مسوولانی در کاخ سفید گفتند که آمریکا قصد دارد به عنوان اقدامی در واکنش به شکست مذاکرات آتش بس در سوریه، سلاح‌های تاثیرگذار در میدان نبرد در اختیار مخالفان مسلح دولت دمشق بگذارد.

همچنین خبرگزاری رویترز گفته که انجام عملیات "محدود و کنترل شده" از سوی آمریکا علیه برخی مواضع دولت سوریه نیز روی میز اوباماست و گفته می‌شود ممکن است برخی پایگاه‌های نظامی از جمله انبارهای سلاح، شبکه‌های راداری و پایگاه‌های شلیک موشک‌های ضد هوایی ارتش سوریه هدف حملات آمریکا قرار بگیرند.

نشست اوباما با مشاوران سیاسی – امنیتی خود پیش از نشست بین‌المللی در لوزان سوییس است که قرار است در آن مسوولان آمریکا و روسیه و برخی کشورهای منطقه شرکت کنند و تازه‌ترین تحولات درباره سوریه و راه‌های خروج از بن‌بست کنونی را بررسی کنند.

95103

نظرات
ADS
ADS
پربازدید