دبیرکل جدید سازمان ملل جهت استقرار صلح جهانی تلاش کند | اتاق خبر
کد خبر: 375836
تاریخ انتشار: 25 مهر 1395 - 02:21
سخنگوی کمیسیون امنیت ملی:
سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با اشاره به روی کار آمدن دبیرکل جدید سازمان ملل گفت: انتظار می رود دبیر کل جدید، سازمان ملل را در چارچوب منشورش برگرداند و به وظایفش در تامین صلح جهانی و ارتقاء سطح حقوق بشر عمل کند.

دبیرکل جدید سازمان ملل

به گزارش اتاق خبر، به نقل از ایسنا، سیدحسین نقوی حسینی با بیان اینکه ارزیابی‌ها از عملکرد بان کی مون دبیرکل پیشین سازمان ملل خوب نیست گفت: جمع بندی عملکرد ایشان در سازمان ملل حکایت از آن دارد که نتوانسته در جهت اجرای منشور سازمان ملل عمل کند و اعمال سیاسی قدرت های سلطه گر بر نقش آفرینی‌اش غالب بوده است.

وی ادامه داد: براین اساس انتظار می رود دبیر کل سازمان ملل، این سازمان را در چارچوب منشورش برگرداند تا سازمان ملل به وظایف خود در جهت تامین صلح جهانی و ارتقاء حقوق بشر عمل کند، البته با توجه به اعمال نفوذ آمریکایی ها در حوزه سازمان ملل انجام چنین کاری از سوی دبیر کل جدید خیلی سخت است.

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با ابراز امیدواری از اینکه دبیر کل جدید استقلال و شجاعت لازم در عرصه جهانی را داشته باشد گفت: اگر نقش از دسته رفته سازمان ملل در طول سالیان دبیر کلی بان کی مون برنگردد امید کشورها به این سازمان از بین می رود.

انتهای پیام/

کد: 94108

نظرات
ADS
ADS
پربازدید