زیان های اجرای ناصحیح | اتاق خبر
کد خبر: 375965
تاریخ انتشار: 25 مهر 1395 - 14:29
رییس خانه اقتصاد ایران
ابراهیم جمیلی رییس پیشین اتاق بازرگانی البرز و زنجان درباره تاثیر خصوصی سازی بر افزایش بهره وری می گوید : نحوه اجرای سیاست های کلی اصل 44 قانون اساسی و فرآیند خصوصی سازی موجب شده تا این امر نتواند در روند افزایش بهره وری تاثیر مثبتی داشته باشد.

اتاق خبر: این فعال اقتصادی می افزاید: متاسفانه در ایران فرایند اجرای خصوصی سازی جدی گرفته نشد و همین امر زمینه پیدایش خصولتی ها را در اقتصاد ایران فراهم کرد. در حالی که هدف از اجرای اصل 44  قانون اساسی این بود که اقتصاد ایران از دولتی بودن خارج شود و اقتصاد متکی بر بخش خصوصی را تجربه کنیم ولی نه تنها به این هدف نرسیدیم بلکه زمینه ایجاد خصولتی ها مهیا شد که رقیبی برای بخش خصوصی و تعاونی ها شدند.

رییس پیشین اتاق بازرگانی البرز ادامه می دهد: البته خصولتی ها نقش دولتی ها را نیز در اقتصاد، کمرنگ و جایگاه ویژه ای برای خود باز کردند.

رییس خانه اقتصاد ایران از توزیع سهام عدالت که در قالب خصوصی سازی اجرایی شد نیز گلایه هایی دارد و در اینباره می گوید : سهام عدالت بسیار بد توزیع شد که ای امر نیز موجب شد اجرای اصل 44 قانون اساسی نتواند در افزایش بهره وری در اقتصاد ایران موثر واقع شود.

رییس پیشین اتاق بازرگانی زنجان تصریح می کند: نحوه اجرای اصل 44 قانون اساسی اشکالات بسیار زیادی داشت به همین دلیل پیشنهاد می کنم زیان های خاصل از نحوه اجرای ناصحیح این قانون برآورد شود تا با تشکیل تیم های کارشناسی در شیوه اجرای این قانون تجدید نظر کنیم و به دنبال راهکاری برای جبران زیان ها باشیم.

منبع: صمت

95103

نظرات
ADS
ADS
پربازدید